Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Uczelni wystawione podczas jubileuszowej 25 edycji Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach (MSPO).

Na stoisku, które odwiedził między innymi Wiceminister Obrony Narodowej Pan prof. Wojciech Fałkowski, można było zapoznać się z ofertą dydaktyczną i najnowocześniejszymi trenażerami wykorzystywanymi w kształceniu i szkoleniu podchorążych.
W targach MSPO aktywnie brał udział Rektor-Komendant gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. Uczestnicząc w licznych spotkaniach z potencjalnymi partnerami Uczelni, rozmawiał o wspólnych przedsięwzięciach naukowo-badawczych. Ważnym wydarzeniem było spotkanie Rektora-Komendanta z Wiceministrem Obrony Narodowej Korei Południowej, na którym omówione zostały ogólne założenia potencjalnej współpracy naukowo-badawczej i edukacyjnej pomiędzy Uczelnią, a jej odpowiedniczką w Korei Południowej. Informacje o przyszłej współpracy pomiędzy uczelniami spotkały się z zainteresowaniem i deklaracją wsparcia tej inicjatywy ze strony koreańskiego Wiceministra i Attache Obrony.
MSPO odbyła się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Andrzeja Dudy. W wydarzeniu wzięli udział wystawcy niemal z całego świata, w tym między innymi z Polski, Niemiec, Francji, Norwegii, Wielkiej Brytanii czy Stanów Zjednoczonych. Targom towarzyszyła Wystawa Narodowa przemysłu obronnego Korei Południowej.
Nieodłącznym elementem MSPO była wystawa statyczna i prezentacja potencjału Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii obronnych i sprzętu wojskowego. To także miejsce poznawania potrzeb i oczekiwań potencjalnych odbiorców, spotkań i rozmów, nawiązywania nowych kontaktów i rozszerzania już istniejących z przedstawicielami niemal z całego świata.


 

Back to top