Od ponad tygodnia Uczelnia przeżywa prawdziwe oblężenie – setki kandydatów codziennie meldują się przed Komisją Rekrutacyjną udając się następnie, po załatwieniu koniecznych formalności, na egzamin z wychowania fizycznego i rozmowy kwalifikacyjne. Mimo znacznie zwiększonych limitów, w poszczególnych specjalnościach walczy o jedno miejsce od kilku do kilkunastu osób.

Część z nich forsuje progi szkoły nie pierwszy raz. Do takich osób należy Paweł: Próbuję zdawać po raz trzeci, jestem mocno zdeterminowany, ostatnie dwa lata podporządkowałem podciągnięciu się do wymogów, przy okazji zdobyłem kilka sprawności, m.in. nurkowe. A pływanie nie szło mi najlepiej! O tradycjach rodzinnych wspomina Agnieszka: Dziadek, tato…a ja nie mam braci - uśmiecha się - padło na mnie, ale oczywiście to przede wszystkim moje marzenie! Startuję po raz pierwszy, wierzę w szczęście debiutanta, ale solidnie się przygotowywałam przez kilka ostatnich miesięcy. Dużo dał mi kurs przygotowawczy, w którym uczestniczyłam. Oswoiłam się z terenem, obiektami, zobaczyłam trochę życia od środka, było OK.

W roku akademickim 2017/2018 pięcioletnią naukę rozpocznie 273 podchorążych na kierunku Dowodzenie oraz 60 na kierunku Inżynieria Bezpieczeństwa. Na pierwszy rok studiów stacjonarnych na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, Wydział Wojskowo-Lekarski przyjętych zostanie 90 osób, roczne Studium Oficerskie ukończy 133 podchorążych, w tym 80 zasili Korpus Wojsk Obrony Terytorialnej.


Back to top