- Sport w Państwa wydaniu to nie tylko hart ducha, nie tylko styl życia, ale przede wszystkim świadomy wybór. Sportowiec to człowiek z charakterem, który umie przezwyciężać własne słabości, a Państwu świetnie się to udaje – powiedział Prorektor ds. wojskowych płk dr Piotr Pertek podczas I Gali Sportu, która odbyła się w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Imprezę rozpoczął pokaz wyszkolenia wybranych sekcji sportowych i sekcji zainteresowań. Zgromadzeni goście mogli zobaczyć, jaki wysoki poziom wytrenowania reprezentują zawodnicy: judo, zapasów, mieszanych sztuk walki, boksu, piłki siatkowej, koszykówki, sportów siłowych, kalisteniki, piłki nożnej i akrobatyki sportowej.
Najważniejszym punktem Gali było wręczenie nagród dla laureatów plebiscytu na najpopularniejszego sportowca 2015 roku.
Czołowe miejsca zajęli:
1. plut. pchor. Piotr Zagdański
2. st. szer. pchor. Michał Kośla
3. st. chor. sztab. Wojciech Michałkiewicz
4. sierż. pchor. Roman Sochacki
5. kpr. pchor. Alan Adham
6. sierż. pchor. Dariusz Jamro
7. sierż. pchor. Mikołaj Kunert
8. sierż. pchor. Daniel Pietrzak
9. Radosław Zazulak
10. sierż. pchor. Jolanta Szwarnóg
Nagrody laureatom wręczyli: Prorektor ds. wojskowych płk dr Piotr Pertek i Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu płk dr Mirosław Doliński.
Słowa najwyższego uznania wraz z nagrodą przekazane zostały Arkadiuszowi Homańczukowi, który nie szczędzi wolnego czasu i trudu zdobywając laury w świecie sportu i wspierając WSOWL.tekst: mjr Piotr Szczepański
zdjęcia: st. chor. sztab. Marek Kańtoch

Back to top