Członkowie uczelnianej Sekcji Płetwonurkowania zrealizowali zajęcia z fizyki nurkowania dzieci w wieku od 6 do 12 lat.

Adresatami wykładu byli słuchacze Akademii Młodych Odkrywców - projektu realizowanego przez Wydział Fizyki Politechniki Wrocławskiej.
Celem spotkania było przedstawienie praw i zasad fizyki związanych z nurkowaniem. Zajęcia były głównie oparte na pokazach i doświadczeniach obrazujących prawa fizyki, które działają na płetwonurka w środowisku wodnym.
- Mali studenci chcą poszerzać swoją wiedzę o otaczającym świecie. Dla nich programy szkolne to za mało. Dlatego dużym wyzwaniem jest zrealizowanie zajęć z tak wymagającymi odbiorcami. Musimy ich zainteresować, pobudzić wyobraźnię i być w stanie odpowiedzieć na każde nurtujące pytanie – tłumaczy mjr Włodzimierz Wiązek z Zakładu Wychowania Fizycznego i Sportu WSOWL.
Twórcy projektu, którzy na co dzień pracują ze studentami PWr na wstępie zajęć zastrzegli, że dzieci oprócz zadawania mnóstwa pytań, w sytuacji gdy je coś nudzi po prostu zaczną rozmawiać i łobuzować.
- O dziwo dzieci podczas naszych zajęć ani nie zasnęły, ani nie rozmawiały – śmieje się mjr Wiązek.
Zajęcia zostały podsumowane przez dzieci i ich rodziców gromkimi brawami.
Zajęcia realizowali: mjr Włodzimierz Wiązek- opiekun Sekcji Płetwonurkowania, plut. pchor. Daniel Popławski (1 kompania szkolna), sierż. pchor. Tadeusz Mangold (2 kompania szkolna), st. szer. pchor. Piotr Chyła (3 kompania szkolna) i sierż. pchor. Kamil Rygiel (4 kompania szkolna).zdjęcia: mjr Włodzimierz Wiązek

Back to top