W WSOWL odbyła się druga edycja „Biegu Przedszkolaka". - Pierwszy bieg zorganizowany rok temu na terenie wrocławskiej uczelni, nie pozostawił złudzeń, że potrzeba drugiej edycji pojawi się bardzo szybko – tłumaczy dyrektor Przedszkola nr 1 z Wrocławia, Ewa Bartosz.

Dzieci z Planety Uśmiechu – Przedszkola nr 1 z ul. Kasprowicza i ich rodzice mieli nadzieję na powtórkę imprezy biegowej, która zarówno dzieciom, jak i dorosłym przyniosła mnóstwo radości.Sportowe zmagania swoją obecnością uświetnili: wielokrotny reprezentant kraju i 13-krotny Mistrz Polski w biegach sprinterskich – Marcin Jędrusiński, reprezentantka Polski i Wicemistrzyni Świata w jiu-jitsu World Games 2013 – Emilia Maćkowiak, reprezentant Wojska Polskiego w judo – Mariusz Janicki.

Rozgrzewkę dla dzieci przeprowadziła prezes Fundacji Wroactiv – Danuta Pilarz-Małkiewicz, która następnie dopingowała zawodników na trasie biegu.W ramach zawodów rozegrano: po raz pierwszy „Bieg Mikrusa" dla malców w wózkach pchanych przez rodziców, pięć wyścigów w poszczególnych grupach wiekowych oraz biegi o Puchar Dyrektor Przedszkola nr 1.

Ostatnia konkurencja wywołał najwięcej emocji za sprawą rodziców, którzy chcieli udowodnić swoim dzieciom, jak walczyć o wygraną.Najlepszym podsumowaniem imprezy i nagrodą dla organizatorów była radość dzieci i ich rodziców.

tekst: Mariusz Kempa zdjęcia: kpt. Artur Gołębiowski, Mariusz Kempa

Back to top