WSOWL gościła 19-osobową delegację z Oficerskiej Szkoły Wojsk Lądowych w Dreźnie pod przewodnictwem Komendanta gen. bryg. Christiana Westphala. Celem wizyty był udział w dorocznych, polsko–niemieckich zawodach strzeleckich, organizowanych przemiennie w Dreźnie i we Wrocławiu.

Przedsięwzięcie realizowane było w oparciu o Ośrodek Szkoleniowy WSOWL „Wysoki Kamień" w Szklarskiej Porębie, a strzelanie na strzelnicy Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej (OSS SG) w Lubaniu.

Goście mieli okazję uczestniczyć w szkoleniu wysokogórskim oraz oglądać szkolenie SERE i szkolenie taktyczne w terenie zurbanizowanym, przygotowane i prowadzone przez kadrę Instytutu Dowodzenia oraz podchorążych WSOWL.
Następnie odbyły się zawody strzeleckie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Było to możliwe dzięki uprzejmości Komendanta Ośrodka płk. SG Marka Woszatyńskiego, którego pod nieobecność reprezentował Zastępca Komendanta – płk SG Artur Bazydło. Delegacje obu szkół miały okazję wykorzystać nowoczesną strzelnicę krytą, znajdującą się w OSS SG.
W ramach zawodów przygotowano dwa strzelania z pistoletów Glock 17. Pierwsze strzelanie odbyło się według norm na Wojskową Odznakę Strzelecką, które zdobyło 6 osób, w tym 1 złotą, 1 srebrną i 4 brązowe. W drugim strzelaniu dynamicznym rywalizowało 9 zespołów, każdy składający się z 4 zawodników, po 2 z WSOWL i OSWL. Pierwsze 3 lokaty zajęły zespoły składające się z podchorążych WSOWL oraz podoficerów OSWL.
Na uroczystości zakończenia zawodów komendanci obu uczelni wręczyli zdobyte Wojskowe Odznaki Strzeleckie oraz dyplomy za zajęcie trzech pierwszych miejsc, jak również pamiątkowe dyplomy, dla wszystkich uczestników.
Ze względu na międzynarodowy skład uczestniczących zespołów, puchar przechodni został przekazany WSOWL, w której będzie on eksponowany do czasu następnych zawodów, tym razem w Dreźnie, w 2015 roku.

Back to top