W dniach 28.09. – 03.10.2014 r. w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu w ramach Spartakiady Jesiennej odbyły się Mistrzostwa Wojska Polskiego w biegu patrolowym, pokonywaniu toru przeszkód w OSF oraz strzelaniu. W zawodach wzięło udział łącznie ok. 330 żołnierzy z 10 reprezentacji.

Historyczny rezultat odnotował podchorąży 2 kompanii szkolnej kpr. pchor. Dariusz JAMRO zdobywając tytuł wicemistrza Wojska Polskiego w biegu patrolowym.

Ustąpił jedynie reprezentantowi 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej kpr. Rafałowi Wójcikowi (reprezentant Polski na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Sydney w 2000 r. w biegu na 3000 m z przeszkodami).

Na uwagę zasługuje również fakt, iż kpr. pchor. Dariusz JAMRO uzyskał na strzelnicy wynik 50 pkt. wykonując strzelanie z pistoletu wojskowego z odległości 25 m bezpośrednio po pokonaniu trasy biegu o długości ok. 2200 m w umundurowaniu polowym (w tym pokonywanie przeszkód w OSF w czasie 66 s).

W biegu patrolowym sukces odnotowano także w konkurencji drużynowej gdzie nasza reprezentacja wywalczyła 3 miejsce przegrywając jedynie z 12 Szczecińską Dywizją Zmechanizowaną oraz Inspektoratem Wsparcia Sił Zbrojnych.

WSOWL w biegu patrolowym reprezentowali:

  1. kpt. Marek KOCIUBA - trener/zawodnik
  2. kpr. pchor. Rafał BABICZ - 2 kompania szkolna;
  3. kpr. pchor. Dariusz JAMRO - 2 kompania szkolna;
  4. kpr. pchor. Mateusz RAZIM - 2 kompania szkolna;
  5. st. szer. pchor. Artur SOWA - 1 kompania szkolna;

 

Medalowe miejsce wywalczyła także reprezentacja strzelców zajmując trzecie miejsce w strzelaniu z karabinka kbk Beryl w konkurencji drużynowej.

Uczelnię reprezentowali:

  1. kpt. Dariusz KŁUSEK - trener
  2. sierż. pchor. Maciej KUDRYCKI - 4 kompania szkolna;
  3. st. kpr. pchor. Mikołaj KUNERT - 2 kompania szkolna;
  4. st. szer. pchor. Rafał BONIECKI - 2 kompania szkolna;
  5. kpr. pchor. Paweł SZAFARSKI - 2 kompania szkolna.

Czytaj także www.polska-zbrojna.pl

 

Tekst i zdjęcia: kpt. Marek KOCIUBA

Back to top