Kpr. pchor. Piotr Zagdański z 1. kompanii szkolnej odniósł sukces podczas Gali Pride of Royal City w Krakowie. Walkę wygrał jednogłośnie na punkty z Dariuszem Ząbkiem.

Podchorąży sportem kontaktowym zafascynowany był od dziecka. Przygodę ze sportami walki rozpoczął w 2007 r. w nyskim klubie Vale Tudo jako 14-letni chłopiec. Po roku rozpoczął treningi Taekwondo w opolskim Klubie Sportów Walki pod okiem trenera Marka Wyki.

W 2010 r. powrócił do MMA w klubie AZS Lutadores Nysa. - Lepiej czuję się w parterze, jednak cały czas rozwijam swoją "stójke", by móc umiejętnie prowadzić walkę w obu płaszczyznach i godnie reprezentować Uczelnię i klub Lutadores – informuje podchorąży.

Pierwszym osiągnięciem zawodnika było I miejsce na turnieju RingXF Amator Tour w kwietniu 2011 r. W późniejszym okresie zaliczył starty zarówno w amatorskim, jak i zawodowym MMA.

Po dwuletniej przerwie w zawodach związanych ze sportami walki w kwietniu 2014 roku zajął pierwsze miejsce w I Turnieju WSOWL.

- Podchorąży Zagdański to fascynat sportu kontaktowego. Jest przy tym zdyscyplinowanym i pewnie dążącym do wyznaczonych celów podwładnym – chwali żołnierza dowódca kompanii kpt. Wojciech Sajdak.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

zdjęcie: kpr. pchor. Piotr Zagdański

Back to top