O 10.00 zabrzmiał gwizdek rozpoczynający mecz, jakiego w WSOWL jeszcze nie było. Na uczelnianej murawie stanęły dwie drużyny wrocławskich hospicjów. Po jednej stronie piłkarze Fundacji Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci, po drugiej piłkarze Wrocławskiego Hospicjum Bonifratrów.

W skład obu reprezentacji wchodzili pracownicy, wolontariusze oraz rodziny podopiecznych hospicjów. Przyczyniło się to do osiągnięcia jednego z celów tego spotkania, jakim była integracja oraz okazanie wzajemnego wsparcia.
Na początku kończącego się już semestru, dzięki staraniom kapelana – ks. por. Maksymiliana Jezierskiego, powstała sekcja wolontariatu hospicyjnego. Zrzesza ona ponad osiemdziesięciu podchorążych oraz studentów cywilnych WSOWL.
Studenci zaangażowali się w działalność na rzecz hospicjum i regularnie uczestniczą w zbiórkach i wydarzeniach, często będąc ich inicjatorami. Biorą udział w pracach remontowo-gospodarczych i zwykłym życiu hospicjum. Członkowie sekcji wolontariatu, wraz z koordynatorem z hospicjum, Michałem Krasnosielskim postawili sobie za najważniejszy cel stworzenie miesięcznego grafiku, w którym nie zabraknie dnia bez wolontariusza na oddziale. - Dlatego zachęcamy każdego zainteresowanego taką działalnością do kontaktu, ponieważ nie ma osoby, która nie byłaby w stanie przyczynić się do zmiany na lepsze, codzienności pacjentów – mówi ks. por. Maksymilian Jezierski.
- Obecnie trwają przygotowania do grilla, który odbędzie się na terenie hospicjum 22 lipca. W planie są gry, rywalizacja w różnych sportowych dyscyplinach oraz zabawa i integracja. Kolejnym przedsięwzięciem, które odbędzie się dzięki pomocy Klubu WSOWL, jest turniej szachowy. Na oba wydarzenia zapraszamy już teraz. Żeby wziąć w nich udział nie trzeba być członkiem sekcji wolontariatu – zachęca sierż. pchor. Zofia Wiszniewska.


 

Back to top