W Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych odbyła się ostatnia w tym roku akademickim akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy WSOWL,
Tym razem nieopodal budynku dydaktycznego stanął Krwiobus - mobilny punkt poboru krwi.

- Do oddania krwi zgłosiło się 61 osób, z których 50 zostało zakwalifikowanych przez lekarza i dokonali donacji. Daje nam to 22,5 litra krwi. To bardzo dobry wynik. Pragnę gorąco podziękować wszystkim Krwiodawcom. Następna akcja na terenie Uczelni odbędzie się po wakacjach w październiku. Jednakże z uwagi na wakacje i wzmożone w tym okresie zapotrzebowanie na krew, w imieniu PCK i Służby Krwi apeluję do krwiodawców, aby oddawali krew, jeżeli istnieje tylko taka możliwość, we własnych zakresie. Jest to szczególny okres, w którym zapasy krwi maleją, a wzrasta zapotrzebowanie - mówi Tomasz Nowicki, Wiceprezes Klubu HDK PCK przy WSOWL.

W roku akademickim 2016/2017 była to 9 akcja poboru krwi na terenie WSOWL. W tym okresie krwiodawcy oddali łącznie 129 litrów krwi. Dokładny termin październikowej akcji podany będzie na plakatach oraz na facebookowym profilu Klubu HDK pod adresem www.facebook.com/HDKPCKWSOWL .

Zachęcamy do oddawania krwi w okresie wakacyjnym w jednym z 200 oddziałów i stacji terenowych centrów krwiodawstwa. Linki do adresów poszczególnych centrów, poniżej:
https://www.nck.gov.pl/oddzialy-terenowe/
http://www.wckik.pl/
http://ckikmsw.pl/kontakt/


 

Back to top