Zebranie doświadczeń i analiza sposobów przygotowania do zawodów użyteczno-bojowych „Sandhurst” było celem wizyty delegacji z WSOWL w Akademii Wojskowej Stanów Zjednoczonych West Point.

- Z naszej perspektywy mieliśmy okazję poznać specyfikę przygotowania żołnierzy, zgrywania zespołów w czasie treningów w kontekście oceny możliwości przygotowania reprezentacji Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych w kolejnej edycji tak prestiżowych zawodów – mówi kpt. Aleksander Zieminski.
- Ciekawa jest formuła zawodów nawiązująca do kreatywnego rozwiązywania wymagających zadań taktycznych, utrzymania wysokiej kondycji fizycznej, umiejętności współdziałania w zespole oraz kreowania cech przywódczych wśród liderów poszczególnych reprezentacji – dodaje pchor. Maciej Łukaszewicz.
Zawody od wielu lat cieszą się dużą popularnością z uwagi na sprawną organizację, rozmach i edukacyjną formułę w obszarach szkolenia wojskowego kadetów. Potwierdza to udział około 50 reprezentacji między innymi z Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Australii, Niemiec, Korei Południowej i Japonii.


 

Back to top