- Jestem pod ogromnym wrażeniem, że tak wiele kobiet wzięło udział w projekcie i tak wiele go ukończyło. (... ) Na szkolenia zgłosiło się kilka tysięcy pań, kursy rozpoczęło 1300, a skończyło 1000. Widać, jak duża była selekcja, jak wymagający był ten projekt - powiedział w niedzielę we Wrocławiu minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
W niedzielę szef MON Antoni Macierewicz spotkał się w Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych we Wrocławiu z uczestniczkami projektu „Samoobrona kobiet” oraz z instruktorami i koordynatorami szkoleń. W spotkaniu wziął udział Rektor-Komendant WSOWL gen. bryg. dr hab. inż. Dariusz Skorupka. Przy tej okazji Uczelnia wystawiła stoisko promocyjne, a podchorążowie wystąpili z pokazem walki wręcz.

Ministerstwo Obrony Narodowej, 19.11.2016 r., uruchomiło program kursu „Samoobrona kobiet” na potrzeby kobiet, które chciały zdobyć umiejętności zachowania się w sytuacji niebezpiecznej. Celem projektu była popularyzacja sytemu szkoleniowego z walki wręcz Sił Zbrojnych RP w środowisku cywilnym, zapoznanie kobiet ze sposobem realizacji zajęć z walki wręcz w bliskim kontakcie, nauka podstawowych technik samoobrony oraz doskonalenie opanowanych chwytów i obezwładnień z zakresu samoobrony.
Do udziału w projekcie zgłosiło się kilka tysięcy Polek. Przez kilka miesięcy, 32 najlepszych w Wojsku Polskim żołnierzy i instruktorów, dzieliło się swoją wiedzą i umiejętnościami. Wspierali ich oficerowie, podoficerowie i szeregowi w ramach systemu logistycznego i szkoleniowego Wojska Polskiego.


 

Back to top