3 czerwca 2017 r. odbył się festyn rekreacyjny z okazji Dnia Dziecka dla dzieci kadry i pracowników Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Pogoda dopisała, frekwencja także. Niezliczone atrakcje pozwoliły zadowolić gusta nawet najwybredniejszych dzieci.

Dużym zainteresowaniem najmłodszych uczestników festynu cieszyły się dmuchana zjeżdżalnia i byk rodeo, a także warsztaty z wybranych elementów walki wręcz przygotowane przez podchorążych z Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie oraz nauka udzielania pierwszej pomocy poprowadzona przez podchorążych z Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego.

Festyn uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Sekcji Rekonstrukcji Historycznej imienia generała Józefa Chłopickiego, którzy rozbili obóz z punktem werbunkowym dla „najmłodszych rekrutów”. W strojach z epoki wojen napoleońskich i powstania listopadowego, z oryginalną bronią skałkową zaprezentowali pokaz musztry historycznej Legii Polsko-Włoskiej.

Niemałe emocje wzbudziła obecność rycerzy z Chorągwi Miecza i Róży z kpt. Szymonem Markowskim, którzy zaprezentowali ubiory, uzbrojenie i wyposażenie średniowiecznego rycerstwa. Zainscenizowany przez nich trening rycerski wzbudził ogromne zainteresowanie wszystkich obecnych na festynie.

Warto podkreślić, że stoiska historyczne były oblegane zarówno przez najmłodszych, jak i dorosłych uczestników festynu zainteresowanych rekonstrukcjami historycznymi.

Uwagę najmłodszych przyciągnęły również przygotowane przez Koło PZW „Piechur” szkolenia i zawody wędkarskie dla najmłodszych adeptów wędkarstwa. Zainteresowaniem cieszyły się pokazy sprzętu wędkarskiego, nauka odróżniania wędzisk i gatunków ryb oraz nauka rzutu spinningiem.

Prawdziwą wisienką na torcie były warsztaty kuglarskie i pokazy żonglerki w wykonaniu „Wesołego Klauna”, który pod koniec festynu przeobraził się w Shreka i zaprezentował mistrzowski pokaz fireshow.

Liczne zabawy, gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami, które profesjonalnie poprowadziła Pani Ewa Swancar, dostarczyły dzieciom wielu wyczerpujących wrażeń, po których posilili się pyszną grochówką wojskową oraz skosztowali słodkich racuchów i pączków.


 

Back to top