W dniach 29.05 - 02.06.2017 r., na terenie OSJ Raków zorganizowano i przeprowadzono obóz przysposobienia obronnego uczniów klas mundurowych współpracujących z Wyższą Szkołą Oficerską Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu.

W zawodach uczestniczyły następujące szkoły:

  1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie.
  2. Europejskie Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu.
  3. Zespół Szkół w Gogolinie.
  4. Katolickie Liceum Ogólnokształcące im bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie
  5. Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu.
  6. Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze.
  7. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy.
  8. I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie.
  9. Zespół szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach.

W ramach obozu zorganizowano i przeprowadzono zawody użyteczno-bojowe w następujących konkurencjach:

  • gra taktyczna,
  • gra terenowa połączona z obozowaniem w lesie,
  • zawody sportowe ukierunkowane na sprawdzenie szybkości, zwinności, siły oraz wytrzymałości kadetów.

Zawody przebiegały w duchu sportowej rywalizacji, a w wyniku przeprowadzonych konkurencji i realizacji określonych zadań uzyskano następujące wyniki:

W klasyfikacji indywidualnej o tytuł „Najlepszy Kadet” w poszczególnych szkołach pierwsze miejsca zajęli:

  1. kadet Karol PIĄTEK - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie,
  2. kadet Kinga KUZERA - Europejskie Liceum Służb Mundurowych we Wrocławiu,
  3. kadet Grzegorz PAWŁOWSKI - Zespół Szkół w Gogolinie,
  4. kadet Damian GALIK - Katolickie Liceum Ogólnokształcące im bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie,
  5. kadet Kacper MAŁECKI - Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu,
  6. kadet Anita KRÓL - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze,
  7. kadet Mateusz MARCZAK - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy,
  8. kadet Sara BRZOZOWSKA - I Zespół Szkół im. Stanisława Staszica we Wschowie,
  9. kadet Kacper POŚPIECH - Zespół szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach.

W uznaniu umiejętności działania w grupie, odporności na stres, dowódca zgrupowania przyznał nagrodę specjalną za frekwencję oraz motywację dla Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego w Henrykowie. Jednocześnie, nagrodę specjalną otrzymała również kadet Anita KRÓL z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kamiennej Górze, której zdolności przywódcze, umiejętność kreatywnego myślenia, aktywność i zaangażowanie znacząco wyróżniały wyżej wymienioną na tle pozostałych kadetów.

W klasyfikacji generalnej zawodów o puchar Rektora-Komendanta osiągnięto następujące rezultaty:

  • V miejsce - z wynikiem 75 punktów Zespół Szkół w Gogolinie,
  • IV miejsce - z wynikiem 75,5 punkta Lotnicze Zakłady Naukowe we Wrocławiu,
  • III miejsce - z wynikiem 76,25 punktów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy,
  • II miejsce - z wynikiem 77,25 Katolickie Liceum Ogólnokształcące im bł. Edmunda Bojanow-skiego w Henrykowie,
  • I Miejsce z wynikiem 78 punktów Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta w Bierutowie.

 

Back to top