Targi PRO DEFENSE to największe w Polsce wydarzenie z dziedziny obronności. Ostróda gościł wystawców z całego kraju. Wśród promotorów obronności znalazła się również nasza Uczelnia, której stoisko cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

- Duże emocje wzbudziła pokazowa walka dowódcy 16 PDZ gen. dyw. Marka Sokołowskiego, który posiada stopień mistrzowski-3. dan w judo, z podchorążymi Sekcji Walki w Bliskim Kontakcie. Nasi wojskowi studenci przybliżają zwiedzającym techniki walki w bliskim kontakcie, sposoby działania w sytuacjach zagrożenia symulowanego poprzez system VBS 2 oraz zachęcają do skorzystania ze ścieżki kształcenia oferowanej przez Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych – mówi płk dr Radosław Szymankiewicz.
Całe przedsięwzięcie jest objęte patronatem Ministerstwa Obrony Narodowej. Targi Proobronne w Ostródzie to jedyne wydarzenie o takim charakterze w Polsce i Europie. Pro Defense jest wydarzeniem skierowanym do wszystkich obywateli, a zwłaszcza tych, dla których „patriotyzm” nie jest tylko pustym słowem i którym na sercu leży dobro Ojczyzny, a szczególnie jej bezpieczeństwo. Głównymi adresatami Targów są zatem wszelakie stowarzyszenia paramilitarne, organizacje proobronne i klasy mundurowe. Pro Defense ma pokazać, jak liczne są tego typu formacje oraz jak ogromną rzeszę ludzi skupiają. Ideą Targów oraz towarzyszącego im Międzynarodowego Kongresu Organizacji Proobronnych, wywodzących się z Państw członkowskich NATO, połączonego z Konferencją Naukową jest m.in. wymiana informacji i doświadczeń oraz wypracowanie skutecznego modelu funkcjonowania systemu proobronnego w obecnej sytuacji geopolitycznej.


 

Back to top