Na terenie Ośrodka Szkolenia Jeździeckiego Raków rozpoczął się obóz przysposobienia obronnego uczniów klas mundurowych współpracujących z WSOWL.

W obozie biorą udział uczniowie z Zespołu Szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich z Bratoszewic, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Władysława Reymonta z Bierutowa, Europejskiego Liceum Służb Mundurowych z Wrocławia, Zespołu Szkół z Gogolina, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. bł. Edmunda Bojanowskiego z Henrykowa, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z Kamiennej Góry, Lotniczych Zakładów Naukowych z Wrocławia, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Kazimierza Wielkiego z Kruszwicy oraz I Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica z Wschowa.
Pierwszy dzień upłynął kadetom na organizacji oraz budowie obozowiska, co nie było łatwe, ze względu na pojawiające się, na przemian, upały i solidne ulewy. Po zaakceptowaniu przygotowania obozowiska przez szefa zgrupowania ppłk. Wojciecha Czerechowskiego, podchorążowie z WSOWL przystąpili do szkolenia młodszych kolegów. Nie obyło się oczywiście bez wprowadzenia w zasady żołnierskiego zachowania się, podstaw musztry oraz śpiewu piosenek wojskowych.
Mimo wymagających zajęć i wysokiej temperatury, uczniowie wykazują się hartem ducha i ogromnym zaangażowaniem.


 

Back to top