Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych zajęła pierwsze miejsce w kategorii najlepszych uczelni wojskowych w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Wyższego Szkolnictwa Wojskowego w sporcie powszechnym.

Wyróżnienie z rąk Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza odebrali Prorektor ds. wojskowych płk dr Marek Pytel i Kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego płk dr Mirosław Doliński. Ponadto płk dr Mirosław Doliński otrzymał wyróżnienie za wybitne osiągnięcia sportowe oraz wieloletnią działalność na rzecz rozwoju wojskowej kultury fizycznej.
- Zrobię wszystko, aby sport w armii był dumą Rzeczypospolitej, tak jak dumą polskiej armii jesteście wy – podkreślił szef resortu obrony Antoni Macierewicz na Gali Sportu Wojskowego. Podczas imprezy wyróżniono najlepszych sportowców, trenerów i działaczy minionego roku. Rozstrzygnięty został także plebiscyt naszej redakcji.

Wojskowym sportowcom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w 2016 roku godnego reprezentowania kraju i wojska gratulowali Antoni Macierewicz, Minister Obrony; Witold Bańka, minister sportu i turystyki oraz gen. dyw. Jarosław Mika, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych. – Witam zwycięzców, tych którzy swoimi zwycięstwami, swoim wysiłkiem, nieprawdopodobną odwagą, determinacją, siłą woli przynoszą tak wiele radości i dumy polskiej armii, każdemu polskiemu żołnierzowi – mówił minister Macierewicz, otwierając Galę Sportu Wojskowego w Klubie Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu.

– Serdecznie dziękuję za wszystko co robicie, za ten wysiłek, za ten pot, za te momenty zwątpienia i ich przezwyciężanie – mówił Minister Macierewicz. Podkreślił również znaczenie sportu powszechnego w wojsku. – Czyni naszą armię silniejszą, sprawniejszą, zdrowszą, skuteczniejszą, ale jest także przykładem. Zachęca i pociąga rzesze Polaków do armii. Sprawia, że jako naród jesteśmy sprawniejsi, bardziej zdrowi, wytrzymali i zdolni rywalizować z innymi narodami – zaznaczył.
Szef MON podziękował za dotychczasową współpracę Ministerstwu Sportu i Turystyki, które od lat pomaga wojskowym sportowcom. Dziękował również trenerom i dowódcom, którzy wspierają sport. – Wiemy wszyscy, że nie ma wybitnego sportowca bez wybitnych trenerów. Nie ma też dobrych sportowców bez przyjaznego otoczenia, bez tej całej wielkiej infrastruktury armii, ale i infrastruktury, którą buduje pan Minister Witold Bańka – powiedział szef resortu obrony.
Minister Obrony zapewnił również, że ministerstwo będzie bardziej dbało o rozwój sportu w armii. – Będziemy modernizowali infrastrukturę sportową i zmieniali nasze zaangażowanie w sport tak, aby go maksymalnie wspierać. By polska flaga była jak najczęściej wciągana na maszt na najważniejszych imprezach – stwierdził Minister Macierewicz.


mjr Piotr Szczepański/Jacek Szustakowski
zdjęcie: Jarosław Wiśniewski

Back to top