Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 14-18 czerwca członkowie Sekcji Topografii Wojskowej odbyli podróż studyjną Bieszczady 2017.

Pierwszy dzień minął głównie na podróży oraz zakwaterowaniu w Domu Wypoczynkowym San w miejscowości Solina. Drugiego dnia po śniadaniu przegrupowaliśmy się do Mucznego skąd wyruszyliśmy na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę(1346m), pokonując po drodze Bukowe Berdo (1311m) oraz drugi pod względem wysokości szczyt polskich Bieszczad – Krzemień (1336m) i Przełęcz Goprowską (1161m). Po blisko 20 kilometrowym marszu przy pięknej pogodzie i fantastycznych krajobrazach dotarliśmy do Ustrzyk Górnych skąd wyruszyliśmy w drogę powrotną do Soliny.
Kolejny dzień był bardziej relaksacyjny , przeznaczony na zwiedzanie Zapory wodnej w Solinie oraz aktywny wypoczynek nad Jeziorem Solińskim, gdzie członkowie Sekcji korzystali z kajaków i rowerów wodnych oraz rejsów po jeziorze Solińskim.
Trzeci dzień okazał się najtrudniejszy ze względu na pogodę oraz drogę marszu. Celem było pokonanie i zdobycie dwóch połonin - Połoniny Caryńskiej (1231m) oraz Połoniny Wetlińskiej (1255m). Marsz rozpoczęliśmy w miejscowości Ustrzyki Górne i ruszyliśmy przez Połoninę Caryńską, Brzegi Górne, Schronisko PTTK Chatka Puchatka(1215m) do Górnej Wetlinki.
Podczas podróży członkowie Sekcji doskonalili swoje umiejętności z zakresu pracy z mapą oraz orientacji w terenie, pogłębiali również swoją wiedzę na temat form rzeźby terenu oraz fauny i flory polskich Bieszczad.
Podróż odbyła się pod opieką naszych dwóch mentorów z zakresu Topografii i Geografii - Pana mgr. Zbigniewa Sabatowskiego oraz kpt. Pawła Łaskiego.


Back to top