Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Członkowie Sekcji Topografii Wojskowej odbyli podróż geograficzną w Bieszczady.

Pierwszy dzień minął na podróży oraz rozlokowaniu w Campingu PTTK w Ustrzykach Górnych. Drugiego dnia grupa skierowała się do miejscowości Wołosate, skąd ruszyli przez Przełęcz Bukowską (1107m), Rozsypaniec (1280m) oraz Halicz (1333m) na najwyższy szczyt Bieszczad – Tarnicę (1346).

Następnego dnia celem była Połonina Wetlińska, którą podchorążowie pokonywali na dwa sposoby w zależności od kondycji fizycznej. Pierwsza ekipa rozpoczynała ponad 40-kilometrowy marsz w Cisnej i dalej przez Jasło (1153m) oraz Okrąglik (1101m) do miejscowości Smerek, gdzie swój początek miała trasa drugiej grupy.

Dalej obie trasy przebiegały tak samo, przez kulminację Smereka (1233m) oraz Połoninę Wetlińską. Wędrówka w większości pokrywała się z trasą odbywającego się wówczas Biegu Rzeźnika. Ostatniego dnia grupa wyruszyła z miejsca zakwaterowania na Wielką oraz Małą Rawkę, a dalej połoniną Caryńską wróciła do Ustrzyk Górnych.
Podczas wyprawy podchorążowie doskonalili swoje umiejętności pracy z mapą oraz orientacji w terenie, pogłębiali także wiedzę z zakresu rozpoznawania form rzeźby terenu. Podróż odbyła się pod opieką mjr. Zbigniewa Sabatowskiego, kpt. Artura Olejnika i por. Pawła Łaskiego.


Back to top