Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniu 09.06.2015r członkowie Sekcji Inżynierii Wojskowej wraz z opiekunem sekcji Panem ppłk Bogdanem Trześniewskim odbyli podróż studyjną do m. Wałbrzych.

W ramach podróży podchorążowie zwiedzili Zamek Książ. W pierwszej kolejności przewodnik oprowadził grupę przez salony barokowe, m. in. Salon Zielony, reprezentacyjną Salę Maksymiliana, Salon Biały oraz Salon Chiński zapoznając zwiedzających z historią zamku oraz rodziny Hochbergów, która jest spadkobiercami "Książa". Punktem kulminacyjnym zwiedzania sal barokowych była „Skałka Szczęścia", która spełnia marzenia.

Następnie podchorążowie poznali najstarsze pomieszczenia zamkowe przebudowane podczas II wojny światowej w ramach realizowanego w zamku tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec pod kryptonimem „Riese" („Olbrzym"). W dalszej części trasa prowadził przez sale zamkowe tj.: Hol Myśliwski, Kompleks Sali Balowej, Salę Konrada z Czarnym Dziedzińcem. Zwieńczeniem zwiedzania było wejście do tunelu z okresu II wojny światowej, na poziomie 15 m pod zamkiem. Niestety tunel mial tylko 96 m długości i kończył się niedokończoną klatką schodową.

W ramach podróży podchorążowie doskonalili swoją wiedzę na temat fortyfikacji oraz historii regionu w którym studiują.


Tekst i zdjęcia: sierż. pchor. Paweł MARCZYŃSKI

Back to top