Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

konferencja spoleczenstwo a wojna 2017


 

Konferencja odbędzie się w dniach

30.11-01.12.2017 r.

w Hotelu Śląsk, ul. Oporowska 60, 53-434 Wrocław

 

 1. Podczas konferencji przewiduje się następujące formy prezentacji: referaty (15 min.), doniesienia (komunikaty) naukowe (10 min.), dyskusje problemowe.
 2. Odpowiednia objętość zgłoszonych referatów – minimalnie pół arkusza wydawniczego (20 tysięcy znaków) – umożliwia opublikowanie artykułu w monografii naukowej (5 pkt.) lub – zgodnie z wymaganiami opisanymi na stronach wydawnictw – w czasopiśmie:
  1. „Zeszyty Naukowe WSOWL” w języku angielskim lub polskim (8 pkt., lista B MNiSW), zeszyty-naukowe.wso.wroc.pl, lub
  2. „Wschodnioznawstwo” (9 pkt, lista B MNiSW) – w językach dopuszczalnych przez Redakcję czasopisma, www.ism.uni.wroc.pl/Czasopisma-naukowe/Wschodnioznawstwo-2014, lub
  3. „Doctrina. Studia społeczno-polityczne” (9 pkt, lista B MNiSW) – w językach dopuszczalnych przez Redakcję czasopisma www.doctrina.uph.edu.pl.
 3. Teksty do monografii powinny być zredagowane zgodnie z wymogami technicznymi przesyłanymi do uczestników drogą mailową. Wszelkie uwagi techniczne ze strony redakcji opóźniają proces wydawniczy i utrudniają pracę podczas składu książki.
 4. Artykuły do czasopisma „Zeszytów Naukowych WSOWL” zostaną opublikowane w przypadku spełnienia wymogów określonych na stronie czasopisma. Tekst można składać w języku polskim, a tłumaczenie zostanie wykonane bez kosztów po otrzymaniu dwóch pozytywnych recenzji (double-blind review).
 5. W czasopiśmie „Wschodnioznawstwo” artykuły zostaną opublikowane w ramach odrębnego rozdziału po spełnieniu wymagań formalnych i przejściu procedury redakcyjnej oraz recenzyjnej (double-blind review). Oprócz wymagań formalnych, tematyka artykułów musi dotyczyć problematyki wschodnioeuropejskiej lub azjatyckiej.
 6. W czasopiśmie „Doctrina. Studia społeczno-polityczne” artykuły zostaną opublikowane po spełnieniu wymagań formalnych i przejściu procedury redakcyjnej oraz recenzyjnej (double-blind review).
 7. Publikacja artykułów w języku angielskim do monografii jest możliwa wyłącznie po wcześniejszej korekcie językowej.
 8. Organizator zastrzega sobie prawo do odrzucenia artykułu, który nie spełnia wymagań edycyjnych, wykracza poza tematykę konferencji i tytułu monografii, a także jeśli nie został dopuszczony do druku przez recenzenta ze względów merytorycznych.
 9. Za wygłoszone referaty i komunikaty oraz za ich druk autorzy nie otrzymują wynagrodzenia. Uczestnicy konferencji otrzymują materiały pokonferencyjne w ramach opłaty konferencyjnej. W ramach konferencji planowana jest sesja studencka.
 10. Zgłoszenie udziału w konferencji lub publikacji artykułu naukowego należy przesłać drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 06.11.2017 r., natomiast gotowe teksty artykułów do monografii do 15.12.2017 r. Dla osób zainteresowanych publikacją w Zeszytach Naukowych WSOWL – indywidualnie po zarejestrowaniu w systemie na stronie: zeszyty-naukowe.wso.wroc.pl.
 11. Szczegółowy program konferencji wraz z dodatkowymi informacjami organizacyjnymi zostanie wysłany uczestnikom do 17.11.2017 r. Program będzie dostępny również na stronie konferencji.
 12. Opłata konferencyjna wynosi 500 zł i obejmuje uczestnictwo czynne w konferencji, publikację artykułu, materiały konferencyjne, przerwy kawowe między sesjami, bankiet oraz obiady w trakcie dwóch dni konferencji.
 13. Istnieje możliwość opublikowania tekstu w monografii bez udziału w konferencji za opłatą 250 zł.
 14. Uczestnicy mogą indywidualnie dokonywać rezerwacji pokoi w Hotelu Śląsk – kontakt na stronie:www.hotel-slask.pl/kontakt, powołując się na Konferencję SAW 2017. Cena noclegu uwzględnia śniadanie.
 15. Opłatę za udział w konferencji lub publikację tekstu w monografii należy uiścić najpóźniej do 13.11.2017 r. na konto podane na końcu komunikatu.

 

Back to top