Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Baner nowy WZ

 

  

PRODZIEKAN DS. STUDENCKICH

dr inż. Józef PUCHALSKI

dr Puchalski

 Tel.: 261-658-238

E-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 Dr. inż. Józef PUCHALSKI, ur. 02.02.1957 r. w Glinkach, woj. podlaskie. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych na kierunku dowodzenie (inż. - 1980) i Politechniki Wrocławskiej na kierunku zarządzanie (mgr inż. – 1992). W 2002 r. na Wydziale Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej przedstawił dysertację na temat: „Techniki zarządzania w podstawowej jednostce organizacyjnej wojska – promotor: prof. dr hab. M. Hopej. Uzyskany tytuł: doktor nauk ekonomicznych – nauki o zarządzaniu 

Zajmował liczne stanowiska służbowe, najpierw w pionie dowódczym, później sztabowym, a od 1993 r. w dydaktycznym. Był między innymi dowódcą plutonu i batalionu szkolnego, kierownikiem sekcji zaopatrzenia oraz: wykładowcą, starszym wykładowcą, adiunktem, kierownikiem zakładu, kierownikiem katedry, prodziekanem. Od 2005 r. jest cywilnym nauczycielem akademickim, a w latach 2008 – 2013 był dziekanem w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu. Zatrudniony ponownie w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych od 2013 r. jako adiunkt, pełnił też funkcję Pełnomocnika Rektora-Komendanta ds. KRK.

 Prowadzi działalność naukową i dydaktyczną w zakresie: technik organizatorskich, technik i metod zarządzania; zachowań organizacyjnych, struktur organizacyjnych oraz zarządzania kryzysowego.

 Realizował 5 projektów naukowo-badawczych, najważniejsze to: Kierownik pracy naukowo-badawczej finansowanej przez KBN nt.: „Przekształcenia struktur organizacyjnych pododdziałów wojsk lądowych”. Realizacja w latach 2004-2007. Członek zespołu badawczego. Praca naukowo-badawcza finansowana przez KBN nt.: Współczesne techniki i metody zarządzania w dowodzeniu podstawową jednostką organizacyjną wojska”. Realizacja w latach 2009-2010.

Jest autorem około 30 artykułów i 5 publikacji zwartych. Wypromował około 200 prac licencjackich i magisterskich.

Back to top