Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Dnia 23.04.2015 r. członkowie Naukowego Koła Zarządzania w ramach podróży studyjnej wybrali się do przedsiębiorstwa „AMA PFROFIL" z siedzibą w Radwanicach. Firma prowadzi działalność usługową w zakresie cięcia laserowego, wodnego, mechanicznego oraz gięcia przy pomocy pras krawędziowych i zaginarek hydraulicznych takich materiałów jak: stal, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminium, mosiądz, miedź, guma tworzywa, szkło, materiały warstwowe i inne. Wszystkie urządzenia służące do obróbki materiałów działają w technologiach CNC co ułatwia ich obsługę i umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie.

Wieloletnie doświadczenie właściciela „AMA PROFLI" w zarządzaniu jednostkami organizacyjnymi umożliwiło zajęcie wysokiej pozycji na rynku. Właśnie te aspekty były powodem wizyty studentów WSOWLąd. Właściciel wraz z głównym menagerem firmy podzielili się z członkami NKZ wiedzą na temat technik z zakresu zarządzania, informatyzacji, doboru maszyn przy tego typu działalności. Oprócz zapoznania się z historią firmy, jej strukturą i zakresem działalności studenci mogli poznać procesy technologiczne działu produkcyjnego. Zaprezentowano dwie technologie cięcia laserowego (laser tradycyjny z użyciem zwierciadeł w celu skupienia wiązki laserowej oparty na technologii światłowodowej). Kolejną metodą cięcia jaką zaprezentowano było cięcie wodne za pomocą dwugłowicowej przecinarki wodnej, która za pomocą strumienia wody (o grubości szpilki) wycina detale z płyt stalowych o maksymalnej grubości 200 mm.

Ważnym poruszonym aspektem podczas spotkania był fakt, iż nowoczesna technologia musi iść w parze z nowoczesnym zarządzaniem, na co firma AMA PROFIL kładzie szczególny nacisk. Na zakończenie spotkania członkowie NKZ właściciel firmy „AMA PROFIL" udzielił kilka bardzo cennych porad związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej.


Back to top