Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 24 - 25.04.2017 r. odbyło się Międzynarodowe Seminarium Kół Naukowych organizowane przez Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie.

W dniu 11 kwietnia 2017 r. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu miało miejsce spotkanie studentów z założycielem firmy 3D-UP! – panem Markiem Miśniakiewiczem. Wydarzenie to zostało zorganizowany przez Naukowe Koło Zarządzania.

W dniu 8 czerwca 2016 r. członkowie Naukowego Koła Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki wzięli udział w konferencji naukowej zorganizowanej przez Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego pt. „Społeczny i edukacyjny wymiar inicjatyw proobronnych w Polsce”.

W dniu 19 maja 2016 roku członkowie Naukowego Koła Zarządzania, zarówno studenci wojskowi jak i cywilni odbyli podróż studyjną do m. Warszawa.

Celem wyjazdu było zapoznanie się z historią i funkcjonowaniem Giełdy Papierów Wartościowych. Studenci byli świadkami wejścia jednej ze spółek na rynek, jak również zobaczyli jak wygląda uroczysta oprawa takiego wydarzenia. Zostali także zapoznani z listą dwudziestu spółek indeksu WIG 20 oraz ich krótką historią. Zaprezentowano działanie całej instytucji, pokazano jak powinno się szacować ryzyko inwestycyjne oraz jakie są obecne tendencje w gospodarce narodowej. Na zakończenie spotkania opiekuna Koła kpt. dr Robert Balcerzyk podziękował przedstawicielom GPW za umożliwienie zwiedzania tej instytucji.

Członkowie Naukowego Koła Zarządzania WSOWL zaprezentowali swoje badania i zostali wyróżnieni podczas XLV Międzynarodowego Seminarium Kół Naukowych.

Przedsięwzięcie, mające charakter konkursu prac badawczych, zostało zorganizowane przez Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie. Uczestnicy seminarium mogli zaprezentować swoje referaty w kilku sekcjach, m.in.: Nauk Społecznych, Nauk Ekonomicznych i Nauk Teologicznych.

W seminarium wzięli udział prelegenci z Wydziału Zarządzania: st. szer. pchor. Witold Pruchnicki, st. szer. pchor. Damian Waliłko, st. szer. pchor. Patryk Rozmysł, st. szer. pchor. Michał Maślanka i szer. pchor. Magdalena Zapała.

W dniu 17 marca 2016 roku w Krakowie na Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego odbył się Kongres Młodych Badaczy – I Międzynarodowa Studencka Konferencja Naukowa „Innowacje w zarządzaniu”. Organizatorem przedsięwzięcia było uniwersyteckie Koło Naukowe „Innowatorzy Zarządzania”. Komitetowi naukowemu konferencji, przewodziła Pani prof. dr hab. Barbara Kożuch.

W Konferencji wzięło udział Naukowe Koło Zarządzania pod opieką kpt. dr. Balcerzyka.

Dnia 19.11.2015 r. członkowie naukowych kół Wydziału Zarządzania Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych wspólnie z podchorążymi, w ramach podróży studyjnej, mieli zaszczyt wziąć udział w Konferencji Naukowych Kół. Organizatorem była Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Celem spotkania było podzielenie się doświadczeniami w obszarze działania studenckich inicjatyw. Uczestnicy zastanawiali się nad celami, jakie stawiają sobie organizacje studenckie, ich formami, podziałem ról wewnątrz nich, a także analizowali możliwe źródła finansowania.

Spotkanie było prowadzone przez trzy studentki biorące czynny udział w życiu Uczelni, w tym Panią Dominikę Zalewską – główną koordynatorkę konferencji.

Dnia 23.04.2015 r. członkowie Naukowego Koła Zarządzania w ramach podróży studyjnej wybrali się do przedsiębiorstwa „AMA PFROFIL" z siedzibą w Radwanicach. Firma prowadzi działalność usługową w zakresie cięcia laserowego, wodnego, mechanicznego oraz gięcia przy pomocy pras krawędziowych i zaginarek hydraulicznych takich materiałów jak: stal, stal nierdzewna, stal kwasoodporna, aluminium, mosiądz, miedź, guma tworzywa, szkło, materiały warstwowe i inne. Wszystkie urządzenia służące do obróbki materiałów działają w technologiach CNC co ułatwia ich obsługę i umożliwia świadczenie usług na najwyższym poziomie.

31 października 2014 roku odbyło się spotkanie Naukowego Koła Zarządzania Projektami. Uczestnicy spotkania zrezygnowali z uczestnictwa w NKZP podpisując deklaracje uczestnictwa w Naukowym Kole Zarządzania. Podczas posiedzenia zapoznano się z planem zasadniczych przedsięwzięć oraz wybrano zarząd w składzie:

  • przewodniczący: Piotr Pal;
  • zastępca przewodniczącego: Bartosz Radziszewski;
  • sekretarz: Daria Mierzwa.

Nowo powstałe koło zatwierdziło z opiekunem cele i zadania do wykonania na rok akademicki 2014/2015.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem do NKZ zapraszamy do kontaktu pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W dniu 28 października 2013 roku członkowie Naukowego Koła Zarządzania Projektami uczestniczyli w wykładzie organizowanym przez Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu na temat wykorzystania bezzałogowych statków latających, czyli dronów.

Drony to bezzałogowe statki latające, które służą do pozyskiwania bardzo precyzyjnych informacji z wcześniej wykonanych przez nie obrazów. Mogą pokazywać obraz również w czasie rzeczywistym, np. w trakcie klęsk żywiołowych lub podczas różnych wydarzeń (koncertów czy zamieszek). Technologia BSL jest stosowana szczególnie w wojskowości.

4 grudnia 2013r. o godzinie 1700 na Uniwersytecie Przyrodniczym, odbył się wykład z pokazem wykorzystywania technologii 3D, w którym wzięli udział studenci Koła Zarządzania Projektami. Wykład poprowadzili przedstawiciele firmy CADMECH sp. z o. o.

Pierwsza część spotkania poświęcona była skanerom 3D. Działanie tych urządzeń polega na połączeniu kamer i wiązki światła. Dzięki nim skaner wyznacza oś obrotu oraz dziesiątki tysięcy punktów na skanowanym obiekcie, które w połączeniu z obrazem rzeczywistym tworzą wirtualny model przedmiotu, bądź ciała ludzkiego. Służy to nie tylko do przenoszenia ciał do świata komputerowego, ale i do analizy różnic pomiędzy dwoma obiektami. Za przykład posłużyły błotniki samochodów. Dla ludzkiego oka wyglądały tak samo. Po użyciu skanera 3D okazało się, iż istnieją minimalne różnice między kątem wytłoczenia zagięć na prasie CNC. Efektem tego były różne kąty załamania światła.

Back to top