Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 22 marca do 12 kwietnia br. w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusz Kościuszki we Wrocławiu odbyły się warsztaty ze studentami z Uniwersytetu Dziecięcego. 

W ramach zorganizowanych zajęć członkowie Naukowego Koła Psychologicznych Aspektów Bezpieczeństwa zapoznawali studentów z zagadnieniami dotyczące edukacji dla bezpieczeństwa.

Zajęcia te miały przede wszystkich charakter praktyczny, a ich głównym celem było zasygnalizowanie roli bezpieczeństwa we współczesnym świecie, przedstawienie pojęcia humanitaryzmu, utrwalenie roli obywatela RP - jego praw i obowiązków, zaprezentowanie cech patriotyzmu, symboli narodowych, a także samoobrony w czasie zaistnienia kryzysu.

O rozwój fizyczny naszych gości zadbali podchorążowie, organizując im wiele ciekawych ćwiczeń ruchowych. Młodzi ludzie mieli także okazję popracować ze sprzętem wojskowym. Do dyspozycji były saperki, nosze, hełmy, plecaki, maski gazowe, odzież i inne. Ogromnym zainteresowaniem wśród studentów Uniwersytetu Dziecięcego cieszyła się prezentacja odzieży ochronnej przed skażeniami.

Dla studentów cywilnych i wojskowych było to spore wyzwanie, ale i ogromna przyjemność móc wcielić się w rolę wykładowców oraz przekazać własną wiedzę młodszym kolegom. Dla każdego uczestnika była to przygoda i ogromny sprawdzian własnych umiejętności. Jako członkowie Naukowego Koła Psychologicznych Aspektów Bezpieczeństwa serdecznie dziękujemy za możliwość poprowadzenia warsztatów i mamy nadzieję, że przekazana przez nas wiedza nie ulegnie zatarciu, a w razie wystąpienia zagrożeń zostanie ona w sposób właściwy wykorzystana.

Zdjęcia: Karolina Kwiatkowska

Back to top