Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Członkowie Naukowego Koła Psychologicznych Aspektów Bezpieczeństwa odwiedzili Inspektorat Wsparcia Sił Zbrojnych, 1 Brygadę Logistyczną, Centralną Grupę Działań Psychologicznych i Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia.

W pierwszym dniu wizyty grupa dotarła do Bydgoszczy, gdzie zapoznała się z głównymi zadaniami i obszarami działalności Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych. Poza licznymi przykładami pomocy Inspektoratu wewnątrz kraju, jednostka mogła pochwalić się wielowymiarowym spektrum działań poza granicami kraju. Kolejnym punktem było zapoznanie uczestników ze specyfiką działania i podstawowym sprzętem 1 Brygady Logistycznej i Centralnej Grupy Działań Psychologicznych.

Następnego dnia studenci odwiedzili Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia im. gen. J. Bema w Toruniu. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się ekspozycja sprzętu na placu apelowym, gdzie studenci mogli zapoznać się z zasobami broni będącej na wyposażeniu Centrum. Mogli zasiąść za sterami samochodów bojowych i symulować ostrzał pociskami SPIKE. Wizyta w Muzeum Artylerii było spotkaniem z historią dawnego uzbrojenia i wykorzystaniem wczesnych technologii wojskowych. Największe wrażenie wywarły na studentach rozmiar oraz stopień zaawansowania technologicznego prezentowanego sprzętu.
Członkowie NKPAB uczestniczyli także w uroczystych obchodach z okazji 70. rocznicy zakończenia II Wojny Światowej w Toruniu. Tego samego dnia studenci zwiedzali Fort IV- jeden z 15 otaczających Toruń oraz ruiny Zamku Krzyżackiego. Podczas rejsu po Wiśle podziwiali architekturę i zabytki XII wiecznego Torunia.
Wspólnie spędzony czas uwieńczyło pożegnalne ognisko.


 

tekst: Aleksandra Wojtysiak
zdjęcia: Zbigniew Rajman, szer. Damian Kalinowski

Back to top