Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

30.05.2014 członkowie Naukowego Koła Edukacji i Promocji Bezpieczeństwa wraz z członkami Studenckiego Naukowego Koła Inżynierii Bezpieczeństwa ,,Bezpiecznik" przy Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu uczestniczyli w podróży studyjnej. Podróż ta odbyła się w Sokolich Górach położonych w północno-zachodniej krawędzi Rudaw Janowickich w Sudetach Zachodnich. Jej celem było wspólne, praktyczne zgłębianie wiedzy na temat bezpiecznego zachowania w górach. W trakcie górskiej wędrówki, w związku z upadkiem ze skał wspinającego się na nie turysty, studenci stali się obserwatorami akcji ratowniczej prowadzonej przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

W trakcie tej podróży studentów spotykało wiele niezaplanowanych niespodzianek. Kolejną z nich było znalezienie biegającego, samotnego psa po szczycie Sokolika Dużego. W związku z powyższym studenci rozpoczęli akcję poszukiwawczą właściciela psa. Pierwsze wykonane przez członków Kół telefony i próby zlokalizowania właściciela nie udały się. Dlatego też studenci wykazując się dużą odpowiedzialnością, kreatywnością a także umiejętnością stosowania zasad bezpieczeństwa w górach postanowili sprowadzić psa ze szczytu gór. W połowie drogi udało się zlokalizować właściciela psa co ułatwiło zrealizowanie zamierzonego pierwotnie celu.

Wyjazd ten, jak relacjonują studenci, był bardzo ciekawy i zacieśnił jeszcze bardziej relacje z kolegami zaprzyjaźnionej Uczelni. Z kolei opiekunowie Kół Naukowych gratulują stanowczych i profesjonalnych zachowań a także umiejętności zorganizowania tego typu akcji. W ich zgodnej opinii podróż studyjna została zakończona nieplanowanym egzaminem praktycznym, który studenci zdali na 5! Gratulujemy!


Tekst - kpt. dr inż. Barbara Kaczmarczyk
Zdjęcia - Karolina Lis

Back to top