Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Organizowane od 1998 roku Targi BALT-MILITARY-EXPO są ściśle związane z morzem i wybrzeżem. Koncentrują się na tematyce bezpieczeństwa morskiego, najnowszych systemach obronnych, ratownictwa na morzu i lądzie. Dedykowane są Marynarce Wojennej RP, innym rodzajom wojsk oraz formacjom Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

W tym roku w ramach kolejnej już ich edycji zorganizowano konferencje kół naukowych związanych z bezpieczeństwem. Gospodarzem konferencji było Koło Naukowe Bezpieczeństwa Morskiego działające przy Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni.

Konferencja nosiła nazwę Wyzwania dla Bezpieczeństwa i miała za zadanie integrację środowisk akademickich oraz wymianę doświadczenia w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa. W konferencji uczestniczyło również nasze Naukowe Koło Bezpieczeństwa i Spraw Międzynarodowych. Na konferencji zaprezentowany został referat na temat Wyzwania bezpieczeństwa dla Grupy Wyszehradzkiej w obecnej sytuacji geopolitycznej. Konferencja przebiegła w sposób wzorowy, a cały pobyt zakończył się sukcesem i nadzieją na dalszy rozwój współpracy między środowiskami akademickimi.

Tekst i zdjęcia: Jakub Sokołowski

Back to top