Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniu 13 września członkowie MCWKN przeprowadzili konkurencje zadaniowe z zakresu pierwszej pomocy. Rywalizacja na poziomie zespołowym została przygotowana w ramach odbywającej się ogólnopolskiej konferencji, skierowanej do kierowników biur karier. Stacja medyczna była jednym z punktów, z którym zmagały się zespoły.

Po ówczesnym omówieniu zagadnienia oraz nauki zakładania stazy taktycznej stosowanej w warunkach ekstremalnych sytuacji, zespoły otrzymały zadania, które musiały wykonywać na czas.

Jednym z elementów było założenie opatrunku na określoną ranę oraz przełożenie na nosze siatkowe i przetransportowanie w określone miejsce. Drugi zespół miał za zadanie przełożenie poszkodowanego z urazem kręgosłupa na deskę w odpowiedni sposób oraz wykonanie jego transportu w określone miejsce. W obydwu zadaniach liczyła się prawidłowość wykonania czynności (zabezpieczenie rany, prawidłowe przełożenie na deskę ortopedyczną) oraz szybkość wykonania całości zadania.

Każdy uczestnik zespołu angażował się w wykonanie zadania z pełnym zaangażowaniem. Oklaski uczestników były najlepszą formą podziękowania dla członków koła.


 

Back to top