Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 23-25 kwietnia 2017 na Akademii Morskiej w Gdyni odbyła się IX edycja ,,Student Maritime Conference 2017”, organizowana przez Koło Naukowe Transportu i Logistyki TRANSLOG, które działa przy Katedrze Logistyki i Systemów Transportowych. W tym roku do Gdyni przyjechało 210 studentów reprezentujących 26 kół naukowych z całej Polski, a wśród nich również reprezentująca WSOWL delegacja Naukowego Koła Logistyki Mil-Log w składzie: st. kpr. pchor. Dominik Drass, kpr. pchor. Kamil Chojnacki, kpr. pchor. Mateusz Palicki, kpr. pchor. Kamil Zdanowicz oraz kpr. pchor. Piotr Mroczkowski.

Konferencja rozpoczęła się w niedzielę, tj. 23 kwietnia na Wydziale Nawigacyjnym Akademii Morskiej Gdyni, gdzie odbywała się część oficjalna. Jej tematyka obejmowała zagadnienia związane z logistyką w usługach. Po oficjalnym przywitaniu wszystkich uczestników oraz gości, a także przedstawicieli władz Akademii Morskiej, wygłoszone został referaty, które przeszły wcześniejsze dwuetapowe kwalifikacje i dostały się do finałowej części konkursu. Wśród 10 wyróżnionych prac jakie zakwalifikowane zostały do ścisłego finału konkursu znalazł się również referat st. kpr. pchor. Kamila Chojnackiego i st. kpr. pchor. Mateusza Palickiego z Koła Naukowego Logistyki Mil-Log, którzy w ramach pierwszego dnia obrad wygłosili również swoją prezentację nt. ,,Analiza udziału wojska w zabezpieczeniu logistycznym akcji humanitarnych”. W wyniku przeprowadzonego konkursu, decyzją jury nagroda za najlepszy referat w ramach tegorocznej edycji ,,Student Maritime Conference” trafiła w ręce Ewy Rybickiej oraz Dominika Szulca z Koła Naukowego Logistyki SGGW, którzy wygłosili prezentację pt: ,,Wprowadzenie skandynawskich standardów ruchu ciężarowego do Polski i ich potencjalne konsekwencje na przykładzie firm kurierskich”. Drugie miejsce zajął Filip Krzykowski z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, autor prezentacji pt. „Logistyka od kuchni. Metody zarządzania logistyką w gastronomii”. Debiutancki występ podchorążych Chojnackiego i Palickiego został wyróżniony wysokim, czwartym miejscem.

Po zakończeniu oficjalnej części uczestnicy udali się w rejs promem Stena Line do Szwecji. W ramach konferencji, jak co roku, zorganizowano wycieczkę po mieście partnerskim Gdyni – Karlskronie.

Drugi już udział podchorążych z KNL Mil-Log w Student Maritime Conference zaowocował nawiązaniem wielu nowych kontaktów oraz wymianą doświadczeń, które wykorzystane zostaną w dalszej działalności naszego Koła.


Back to top