Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia studenci WSOWL zaangażowali się w pomoc potrzebującym. W ramach Duszpasterstwa Akademickiego, działającego pod przewodnictwem ks. por. Maksymiliana Jezierskiego, zorganizowali zbiórkę pieniędzy, które później przeznaczyli na zakup gier dla dzieci.

- Byłem bardzo zbudowany postawą moich kolegów oraz przełożonych, którzy chętnie wsparli akcję – mówi pchor. Kuba Krawczyk.
- Na spotkaniach Duszpasterstwa rozmawialiśmy m.in. o właściwym przeżywaniu adwentu. Uważam, że bezinteresowność i serce, którymi postanowiliśmy się podzielić przed Świętami to najlepsze podsumowanie naszych rozważań – dodaje pchor. Alicja Wysocka.
Na początku podchorążowie odwiedzili „Dom Nadziei”, gdzie działalność prowadzi Fundacja „Na ratunek”.
Studenci poświęcili także wiele czasu na ręczne przygotowanie kartek świątecznych, aby móc złożyć życzenia podopiecznym Hospicjum Bonifratrów we Wrocławiu.
Przedstawiciele Duszpasterstwa Akademickiego weszli na oddział z kolędą, zarażając śpiewem i uśmiechem pracowników i co najważniejsze - podopiecznych hospicjum. Każdy z nich został obdarowany drobnym upominkiem oraz czasem, w którym mógł poczuć bliskość i ciepło drugiej osoby.
- Dla mnie, było to wyjątkowe wydarzenie. Nie były to chwile łatwe, musiałam powstrzymywać napływające łzy wzruszenia, szybko jednak zrozumiałam jak niewiele trzeba, aby sprawić im radość. Zrozumiałam, że najwięcej mogę dać tym ludziom dając tak naprawdę siebie. Czas, prosta rozmowa, uśmiech i energia to coś, co nie kosztuje mnie wcale, a dla nich, okazało się być czymś ważnym. W hospicjum byłam pierwszy raz, ale już dzisiaj wiem, że nie ostatni – deklaruje pchor. Anna Jędrzejczyk.
- Jesteście dla nas wzorem pozytywnych ludzkich postaw. Pokazujecie nam, że warto walczyć ze słabościami. Pomimo cierpienia na waszych twarzach gości dzisiaj uśmiech – mówił do podopiecznych hospicjum ks. por. Maksymilian Jezierski.
- W pojedynkę, nie dalibyśmy rady zrealizować tego, co dzisiaj zrobiliśmy razem. Nasza siła tkwi we wspólnocie i zrozumieniu, po co tutaj jesteśmy – te słowa Kapelan WSOWL skierował do podchorążych.


Back to top