Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W dniach 10-11.12 br. odbył się Finał Szlachetnej Paczki. W zorganizowanie paczek dla potrzebujących rodzin w sposób szczególny przyczynili się studenci cywilni oraz pracownicy Wydziału Zarządzania.

Po raz kolejny Rejon Wrocław Psie Pole mógł liczyć na niezawodną pomoc podchorążych. Chęć niesienia pomocy, zapał oraz entuzjazm jaki im towarzyszył podczas finału sprawił, że udało się dostarczyć paczki do wszystkich rodzin na terenie dzielnicy Psie Pole, gminy Długołęka oraz Mirkowa. Żołnierze wzbudzali bardzo pozytywne emocje wśród rodzin a piękno i wartości Szlachetnej Paczki sprawiły, że już zadeklarowali swoje uczestnictwo w przyszłym roku.

Do tegorocznej edycji dołączyli również członkowie Leadership Section. Jej członkowie postanowili pomóc wybranej wrocławskiej rodzinie, dlatego też na dwa tygodnie przed świętami Bożego Narodzenia, rodzina otrzymała paczki odpowiadające ich indywidualnym potrzebom. Poza studentami, w akcję zaangażowali się zarówno cywilni, jak i wojskowi pracownicy WSOWL. Wspólnymi siłami udało się zebrać 705 zł, co pozwoliło na zakup m.in. kuchenki oraz żywności trwałej. Rodzina otrzymała również paczki zawierające odzież. Zgromadzone fundusze pozwoliły dodatkowo na sprawienie dzieciom kilku prezentów, jakimi były zabawki. Sekcja w ramach podziękowania otrzymała dyplom uznania, jednak najważniejsza jest dla nich satysfakcja.

Szlachetna paczka to ogólnopolski projekt pomocy rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn, który działa od 2000 roku. Celem tego przedsięwzięcia jest mądra pomoc, dająca szansę na zmianę i impuls do działania.


zdjęcia: Justyna Oleksiuk

Back to top