Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

„Bo wiara góry przenosi” – pod takim hasłem w dniach od 2 do 4 grudnia odbyło się „duchowe szkolenia” Duszpasterstwa Akademickiego Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu. W tych adwentowych zmaganiach, które miały miejsce w Szklarskiej Porębie wzięło udział 80 podchorążych i studentów cywilnych wrocławskiej szkoły. Duchowym przewodnikiem był ks. por. Maksymilian Jezierski- kapelan WSOWL.

Rekolekcje rozpoczęły się od nocnej drogi krzyżowej zatytułowanej „Moc w słabości się doskonali”, która prowadziła przez 8 – kilometrowy górski odcinek. Podchorążowie sami przygotowali Krzyż, który stał się symbolem Jezusa – Przewodnika ludzkiego życia – i był niesiony na czele grupy. W czasie rozważań były omadlane zgłaszane przez uczestników intencje.

W sobotni poranek „duchowi siłacze” po krótkiej konferencji nt. spowiedzi wyruszyli na karkonoskie szlaki, gdzie podczas wspinaczki mieli okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania, rozmyślania nad życiem a także do ubogacających rozmów z innymi uczestnikami. Niezapomnianym przeżyciem była polowa Msza św. w górach, która jeszcze bardziej zmotywowała wszystkich do uwielbienia Boga za piękno stworzonego świata.

Po powrocie do Ośrodka Szkolenia WSOWL na Wysokim Kamieniu miała miejsce modlitwa uwielbienia za wszystko, czego Jezus dokonał w czasie tych intensywnych adwentowych rekolekcji.


Tekst: xMJ
Foto: Zofia Wiszniewska i Daniel Pietrzak

Back to top