Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W WSOWL intensywnie ćwiczą żołnierze przebywający na szkoleniu oficerskim na potrzeby nowo tworzonych Wojsk Obrony Terytorialnych.
- Na uwagę zasługuje postawa i zaangażowanie słuchaczy, którzy w przyszłości będą stanowić trzon nowego, jakże ważnego, rodzaju sił zbrojnych – mówi dowódca 2. batalionu szkolnego, ppłk Mirosław Krzyżoszczak.

- Kadra i instruktorzy przekazują jak najwięcej praktycznych wskazówek dotyczących żołnierskiego rzemiosła. Nabyte umiejętności będą w przyszłości wykorzystywane w szkoleniu podległych żołnierzy w jednostkach obrony terytorialnej – informuje dowódca kompanii, kpt. Rafał Szymczyk.

Ze względu na specyfikę nowej formacji, szkolenie taktyczne odbywa się na bazie instrukcji działania lekkiej piechoty z elementami działań nieregularnych. Kadra to w większości weterani misji poza granicami kraju, co również ma duży wpływ na jakość szkolenia.
- Zdajemy sobie sprawę w jak ważnym projekcie bierzemy udział. Szkolimy żołnierzy, którzy będą tworzyć nowy rodzaj sił zbrojnych. Staramy się przekazać im jak najwięcej wiedzy i umiejętności. Poprzez dobrą, żołnierską robotę realizujemy swój patriotyzm, wszystkim nam bowiem zależy na silnej i sprawnej armii - mówi jeden z dowódców plutonów.


Back to top