Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Podczas comiesięcznej akcji poboru krwi, organizowanej przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy WSOWL, padł rekord liczby donacji.
Krew oddało 61 osób darując 27,45 litrów płynu. Jest to największa jak dotąd ilość pobranej krwi, odkąd w Uczelni działa klub HDK PCK, czyli od 2014 roku.

Pobór odbywał się w holu głównym budynku dydaktycznego, a dokonali go pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu.

- Dorównujemy największym wrocławskim uczelniom pod względem dawców. Oczywiście nie chodzi nam o bicie jakiś rekordów, czy rywalizację z innymi klubami, tylko zaspakajanie bieżących potrzeb centrów krwiodawstwa. Chcemy uświadamiać społeczeństwo jak potrzebnym i chwalebnym czynem jest honorowe krwiodawstwo – mówi z dumą Tomasz Nowicki, wiceprezes Klubu HDK PCK przy WSOWL.

- Rośnie również liczba osób chcących zapisać się do klubu HDK przy WSOWL. O ile wcześniej musieliśmy zachęcać do wstąpienia do Polskiego Czerwonego Krzyża, informując o celu działalności klubu, to teraz krwiodawcy sami się zgłaszają. Coraz mniej osób oddaje krew dla przywilejów takich, jak: zwolnienie od lekarza, możliwość zwrotu części podatku z tytułu darowizny na cele krwiodawstwa, czy posiłku regeneracyjnego w postaci czekolad. Natomiast coraz częściej kierują się samą ideą pomagania potrzebującym – dodaje Tomasz Nowicki.

Kolejny pobór krwi w WSOWL odbędzie się 5 grudnia w godzinach 9:00-13:00, a dokonają go pracownicy Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu.

Zapraszamy wszystkich chętnych.zdjęcia: Adam Napiórkowski

Back to top