Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

- Do elementów systemu motywowania należy między innymi awansowanie i nadawanie odznaczeń. System ten jest niezwykle skuteczny w docenianiu żołnierzy i pracowników za ich sumienną służbę i pracę – powiedział Rektor-Komendant WSOWL płk dr hab. inż. Dariusz Skorupka podczas uroczystości, która odbyła się 2 listopada w Sali Tradycji.

Na podstawie Postanowienia Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, za nienaganną służbę w polskich kontyngentach wojskowych poza granicami państwa, Gwiazdą Afganistanu odznaczenia zostali: kpt. Zbigniew Zielonka i st. chor. Artur Polehojko.
Kpt. Zbigniew Zielonka odznaczony został Wojskowym Krzyżem Zasługi z Mieczami za sumienną służbę podczas użycia Sił Zbrojnych poza granicami państwa w czasie pokoju w warunkach szczególnie niebezpiecznych.
Minister Obrony Narodowej, w uznaniu zasług położonych w dziedzinie rozwoju i umacniania obronności Rzeczypospolitej Polskiej, nadał: Złoty Medal za Zasługi dla Obronności Kraju – mjr. Wiktorowi Biernikowiczowi, Srebrny Medal za Zasługi dla Obronności Kraju – mjr. Maciejowi Szukalskiemu, kpt. Aleksandrowi Ziemińskiemu, kpt. Sławomirowi Paterakowi i pani Jolancie Kubiś oraz Brązowy Medal za Zasługi dla Obronności Kraju – por. Mariuszowi Kalinowskiemu, st. sierż. Mirosławowi Kochetowi i mł. chor. Tomaszowi Kopciowi.
Środowa uroczystość była również okazją do wręczenia przez Rektora-Komendanta aktów mianowania na wyższe stopnie wojskowe. Korpus oficerów starszych zasilili: mjr Artur Gołębiowski, mjr Gustaw Michalewski i Jacek Ryczyński.


Back to top