Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W poniedziałek 10 października br. odbyła się pierwsza w tym roku akademickim akcja krwiodawstwa zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża działający przy WSOWL.
Już godzinę przed przyjazdem pracowników Terenowej Stacji Wojskowego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu w kolejce ustawiali się pierwsi dawcy.

- To nic nie boli, a robię to żeby pomagać innym - tak w kilku słowach o procesie oddawania krwi mówi szer. pchor. Julia Biernaczyk z 4. kompanii szkolnej.
- Akcje będziemy organizować co miesiąc, aby krwiodawcy mogli jak najszybciej oddać krew, czyli po upływie 8 tygodni od ostatniej donacji. Zatem kolejna akcja już 7 listopada w stałym miejscu, czyli w holu budynku dydaktycznego WSOWL. Zaś ci, którzy odwiedzili nas dzisiaj będą mogli, o ile ich stan zdrowia będzie na to pozwalał, oddać krew już 5 grudnia – mówi Tomasz Nowicki, Wiceprezes Klubu HDK PCK przy WSOWL.
Z powodu wzmożonego zainteresowania zdecydowano o przedłużeniu godzin rejestracji dawców. W wyniku całej akcji krwiodawstwa pobrano 21,6 litrów krwi od 48 osób.
Ponadto, krwiodawcy podzielili się 78 tabliczkami czekolady z przysługującego ekwiwalentu kalorycznego, które zostaną przekazane za pośrednictwem Naukowego Koła Psychologicznych Aspektów Bezpieczeństwa dzieciom z zaprzyjaźnionych ośrodków wychowawczych w okresie Bożego Narodzenia.
- Pomimo, że u nas, w WSOWL, krwiodawców nie brakuje, o czym świadczy choćby dzisiejszy świetny wynik, cieszy nas fakt, że po raz kolejny pojawili się chętni spoza murów Uczelni. Wystarczy zgłosić się po przepustkę przy wejściu od ul. Czajkowskiego - dodaje Nowicki.


Back to top