Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Przedstawiciele WSOWL aktywnie uczestniczyli w Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego (MSPO), który odbył się od 6 do 9 września br. w Kielcach.

Na stoisku uczelni odwiedzający mogli zapoznać się z systemem Pacast, VBS3, Laserowym Symulatorem Strzelań i dronem DJI Inspire 1.

Stoisko odwiedzili m.in.: Minister Obrony Narodowej Antoni Macierewicz, Podsekretarz Stanu w MON Wojciech Fałkowski, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Marek Tomaszycki, Dowódca 16 Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. Marek Sokołowski, Dowódca 12 Brygady Zmechanizowanej gen. bryg. Dariusz Górniak, Rektorzy-Komendanci WSOWL, WAT, WSOWSP, przedstawiciele Departamentu Nauki i Szkolnictwa Wojskowego.

Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to obecnie największa i najważniejsza impreza tego rodzaju w centralnej części Europy. Wydarzenie jest niecodzienną i jedyną w Polsce okazją, aby zobaczyć wszystko to, co współcześni żołnierze mają najlepszego na uzbrojeniu i wyposażeniu.

MSPO stanowi forum łączące potencjalnych klientów i dostawców. To miejsce prezentacji najnowocześniejszych technologii i produktów w zakresie uzbrojenia i techniki wojskowej, miejsce poznawania potrzeb i oczekiwań odbiorców, spotkań i rozmów, nawiązywania nowych kontaktów i podtrzymywania już istniejących dla przedstawicieli z krajów całego świata. Udział w tego typu przedsięwzięciach umożliwia uzyskanie pogłębionej i syntetycznej informacji na temat innowacyjnych produktów i usług. Bycie na bieżąco z nowymi technologiami jest niezbędne w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu.


tekst: mjr Piotr Szczepański
zdjęcia: st. chor. szt. Waldemar Młynarczyk Combat Camera DORSZ, WSOSP, st. chor. sztab. Marek Kańtoch

Back to top