Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

19 sierpnia br. podchorążowie rozpoczynający naukę w WSOWL na uroczystej zbiórce otrzymali jeden z głównych atrybutów żołnierza – broń.

- Symboliczne wręczenie broni jest aktem świadczącym o ogromnym zaufaniu jakim Państwo zostali obdarzeni. Broń strzelecka jest atrybutem każdego żołnierza, jest symbolem waleczności, dyscypliny i męstwa. Od dnia dzisiejszego będą Państwo mieli prawo posługiwania się nią. Jednak, aby z tego prawa skorzystać należy zdobyć umiejętności w zakresie jej budowy oraz działania podzespołów. Jestem przekonany, że te umiejętności w bardzo krótkim czasie Państwo posiądą. Dzisiejsze wydarzenie symbolizuje rozpoczęcie kolejnego okresu szkolenia podstawowego jakim jest etap praktyczny, w którym broń będzie jego nieodłącznym elementem. – powiedział Prorektor ds. Wojskowych wz. ppłk. Jacek Szlęk.

Następnie dowódca kompanii kpt. Tomasz Kamiński wręczył książeczki wojskowe z wpisanymi numerami broni. Na zakończenie Prorektor ds. Wojskowych życzył nowo wcielonym żołnierzom wytrwałości w okresie szkolenia podstawowego oraz satysfakcji z bycia podchorążym Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Dla podchorążych, którzy dwa dni temu przekroczyli bramę koszar, był to moment szczególny, na długo zapadający w pamięci. Teraz rozpoczął się okres intensywnego szkolenia podstawowego. Umożliwia on adaptację do służby wojskowej oraz opanowanie podstawowej wiedzy, umiejętności i nawyków z zakresu przygotowania ogólnowojskowego. Po tym czasie żołnierze złożą przysięgę wojskową.


zdjęcia: WSOWL

Back to top