Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Akademicki Chór WSOWL wystąpił na Ekumenicznym Koncercie Noworocznym zorganizowanym w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego.

Zaproszenie do udziału w wydarzeniu było efektem dobrych recenzji, jakie chór zebrał w trakcie ubiegłorocznych występów. Możliwość uświetnienia tak prestiżowego wydarzenia była dla zespołu ogromnym zaszczytem.
Brawurowe wykonanie kolęd w języku polskim i staro-cerkiewno-słowiańskim zostało nagrodzone gromkimi brawami ze strony znamienitych gości koncertu, który odbył się pod patronatem przedstawicieli czterech wyznań: Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Jeremiasza Prawosławnego Arcybiskupa Wrocławskiego i Szczecińskiego, Jego Ekscelencji Księdza Arcybiskupa Józefa Kupnego Metropolity Wrocławskiego, Jego Ekscelencji Księdza Biskupa Waldemara Pytla Ordynariusza Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko - Augsburskiego, p. Aleksandra Gleichgewichta - Przewodniczacego Gminy Wyznaniowej Żydowskiej we Wrocławiu.

***

Akademicki Chór WSOWL posiada w swoim repertuarze utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej oraz pieśni patriotyczne i żołnierskie. Zespół aktualnie przygotowuje się do nagrania płyty podsumowującej trzy lata jego działalności.
Próby odbywają się w poniedziałki i środy o godzinie 18:30 w sali kina.


zdjęcia:Adam Józefczuk

Back to top