Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Sierż. pchor. Agata Pietroszek wygrała rywalizację pań w kategorii Elite Kobiet podczas zawodów z cyklu Spartan Race Super, które odbyły się w Jakuszycach.

Bieg rozegrano na dystansie 13 kilometrów, na śnieżnej trasie przeznaczonej do biegów narciarskich, urozmaiconej 22 przeszkodami. Zawodniczka musiała m.in. pokonać wysokie ściany, przenosić ciężkie worki z piaskiem, czołgać się, pokonywać za pomocy siły rąk drążki.

W biegu wystartowało około 1300 zawodników i zawodniczek z Polski, Czech, Słowacji Słowenii i Węgier. Bieg ukończyło 1185 zawodników, w tym prawie 240 kobiet. - Udało mi się pokonać Czeszkę Petrę Veselą, zwyciężczynię poprzedniego biegu i trzecią na mecie Polkę Małgorzatę Szarugę. Pokonałam dystans w czasie 1;15:25 s, co w ogólnej punktacji biegu pozwoliło mi uplasować się na 31 pozycji – mówi zadowolona studentka.

Bieg z przeszkodami Spartan Race narodził się na malowniczych wzgórzach Vermont w Stanach Zjednoczonych. Jego celem było dostarczenie mocnych wrażeń zarówno widzom, jaki i uczestniczącym sportowcom. W roku 2014 odbyło się 130 imprez Spartan Race w 15 krajach na 6 kontynentach, dzięki czemu prawie każdy na świecie ma możliwość wzięcia udziału w biegu Spartan Race. W biegu Spartan Race tory przeszkód mają długość 5 km + (Sprint), 13km+ (Super) i 20km+ (Beast), każdy z nich jest pokryty błotem, wodą i przeszkodami terenowymi, dodatkowo biegi zimowe obfitują w śnieżne przeszkody. W ostatnim czasie zawody rozgrywano na trasach słowackich, czeskich, polskich i węgierskich (Svit, Liberec, Epleny, Kouty, Tatrańska Łomnica, Krynica Zdrój).

zdjęcia: Agata Pietroszek