Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Podchorążowie II roku studiów drugiego stopnia wzięli udział w finale konkursu o miano „Mistrza Ognia Artyleryjskiego”. Rywalizacja odbyła się w Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu.

Celem konkursu było sprawdzenie i ugruntowanie wiedzy oraz podnoszenie indywidualnych umiejętności w wykonywaniu zadań ogniowych zbliżonych do warunków bojowych.

Nad prawidłowym przebiegiem finału czuwała komisja, w skład której wchodzili: wykładowca Zespołu Wojsk Rakietowych i Artylerii mjr dr inż. Sławomir Krzyżanowski i wykładowca Cyklu Ogniowego CSAiU kpt. mgr Jacek Sawicki.

Do finału zakwalifikowało się trzech najlepszych podchorążych wyłonionych w trakcie wcześniejszych etapów.

Finaliści oceniani byli za czas pracy, dokładność wykonania zadania ogniowego oraz liczbę błędów instrukcyjnych popełnionych w trakcie wykonywania zadania ogniowego. Za każde zadanie strzelający uzyskiwał określoną ocenę i liczbę punktów, która decydowała o kolejności miejsc.

Mistrzem Ognia Artyleryjskiego został sierż. pchor. Jakub Rokicki. Drugie miejsce zajął sierż. pchor. Adam Strzelecki. Trzecią lokatę wywalczył sierż. pchor. Dawid Żur.

Konkurs o miano „Mistrza Ognia Artyleryjskiego” był zwieńczeniem nauki z przedmiotu Strzelania i Kierowania Ogniem oraz Geodezji w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych.

Wszystkim finalistom gratulujemy !


zdjęcie: WSOWL

Back to top