Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

W hali sportowej Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych odbyły się I Mistrzostwa Garnizonu Wrocław w Walce w Bliskim Kontakcie. O medale walczyło 31 zawodników. Najlepszym z nich uznano kpr. pchor. Michała Musiałowicza. W klasyfikacji drużynowej triumfowali gospodarze mistrzostw. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych, a trzecie 10 Pułku Dowodzenia.

Już po raz trzeci we Wrocławiu zorganizowano zawody w amatorskiej odmianie mieszanych sztuk walki. Miasto nad Odrą jest niewątpliwie prekursorem wojskowego MMA. Dwie pierwsze imprezy odbyły się w hali sportowej Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych. W 2014 r. zorganizowano I Turniej Walki w Bliskim Kontakcie o Puchar Rektora-Komendanta, a w zeszłym roku I Mistrzostwa Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie. Tym razem do popularyzacji MMA w wojsku włączyło się Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych (CSWIiCh), którego reprezentanci brali udział w pierwszych zawodach organizowanych przez WSOWL.
W I Mistrzostwach Garnizonu Wrocław w Walce w Bliskim Kontakcie gospodarze triumfowali w dwóch najlżejszych kategoriach wagowych mężczyzn: w kategorii 66 kg wygrał kpr. Mariusz Janicki, a w kat. 70 kg szer. elew Michał Kapłon. W czterech pozostałych kategoriach w rywalizacji mężczyzn po dwa zwycięstwa odnieśli reprezentanci Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych i 10 Pułku Dowodzenia. Podchorążowie wygrali w kategorii 77 kg - kpr. pchor. Michał Musiałowicz i 84 kg - sierż. pchor. Tomasz Cimoch. Natomiast przedstawiciele 10 Pułku Dowodzenia byli najlepsi w kat. 93 kg - szer. Szymon Stach i open - szer. Grzegorz Wójcik. Z kolei w jedynej walce pokazowej pań triumfowała reprezentantka WSOWL szer. pchor. Kornelia Włodarczyk.
Zawody w hali przy ul. Obornickiej były również dla wrocławskich zawodników ostatnią próbą przed II Mistrzostwami Wojska Polskiego w Walce w Bliskim Kontakcie, które w dniach 19–20 maja odbędą się w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych. – To był dobry sprawdzian przed drugim wojskowym czempionatem. Poza tym te zawody pokazały środowisku wojskowemu, że sporty walki są naprawdę potrzebne w wojsku – mówi st. sierż. Artur Michalkiewicz, który był także kierownikiem I Mistrzostw Garnizonu Wrocław w Walce w Bliskim Kontakcie.
Mistrzostwa oglądało około 200 widzów, wśród których znalazło się kilku znanych byłych sportowców i występujących jeszcze na sportowych arenach, m.in. bokserzy Maciej Zegan i Mariusz Wach, lekkoatleta kpr. Marcin Marciniszyn, wioślarz Paweł Rańda i sztangista chor. Mariusz Jędra. – Impreza bardzo mi się podobała i widzę, że cieszyła się dużym zainteresowaniem. Niektóre walki stały na naprawdę niezłym poziomie – mówi Marcin Zegan, pięciokrotny mistrz Polski seniorów w boksie oraz zdobywca mistrzowskiego pasa federacji WBF w wadze lekkiej (2004) i mistrz Europy federacji WBO (2010). – Cieszę się, że w służbach mundurowych coś się ruszyło w sportach walki. Żołnierze przecież powinni potrafić walczyć także na pięści. Kiedyś boks był promowany w wojsku i policji. Mam nadzieję, że teraz będzie podobnie – dodaje bokser, który jest wychowankiem wrocławskiej Gwardii.
Wyniki
Mężczyźni, kat. 66 kg
1. kpr. Mariusz Janicki (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
2. kpr. pchor. Sebastian Mulewski (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
Mężczyźni, kat. 70 kg
1. szer. elew Michał Kapłon (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
2. st. szer. Bogdan Józwik (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
3. st. kpr. pchor. Bartosz Trojan (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
Mężczyźni, kat. 77 kg
1. kpr. pchor. Michał Musiałowicz (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
2. szer. Mariusz Bielecki (10 Pułk Dowodzenia)
3. st. szer. Witold Gromadzki (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
Mężczyźni, kat. 84 kg
1. sierż. pchor. Tomasz Cimoch (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
2. st. szer. pchor. Łukasz Stawiarz (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
3. st. szer. Michał Siudziński (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
Mężczyźni, kat. 93 kg
1. szer. Szymon Stach (10 Pułk Dowodzenia)
2. kpr. pchor. Bartosz Kular (Wyższa Szkoła Oficerska Wojsk Lądowych)
3. kpr. Tomasz Zaborowski (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
Mężczyźni, open
1. szer. Grzegorz Wójcik (10 Pułk Dowodzenia)
2. szer. elew Sebastian Jankowski (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych)
3. szer. elew Adam Pękacz (Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych).


tekst: Jacek Szustakowski
zdjęcia: Łukasz Krzaczkowski (studioemotions.pl)

Back to top