Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Ponad 700 osób odwiedziło Wyższą Szkołę Oficerską Wojsk Lądowych podczas Dnia Otwartego Uczelni.

Goście mieli okazję zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną oraz porozmawiać z przedstawicielami wydziałów reprezentującymi wszystkie kierunki. Zainteresowani mogli uczestniczyć w wykładach prowadzonych przez pracowników naukowych poszczególnych wydziałów oraz kierownika Biura Karier i Programów Międzynarodowych, czy też grze negocjacyjnej organizowanej przez uczelnianego doradcę zawodowego.
W trakcie Dnia Otwartego przyszli kandydaci oraz osoby zainteresowane, mogły dowiedzieć się od przedstawicieli Instytutu Dowodzenia o możliwościach systemu szkolno-treningowego „Śnieżnik”, symulatorach SK-1 PLUTON, PACAST, VBS oraz JASKIER .
Pokaz Sprzętu Ratownictwa Technicznego przeprowadzony przez przedstawicieli kierunku Inżynierii Bezpieczeństwa oraz możliwość zwiedzenia laboratorium budowy i eksploatacji pojazdów wojskowych to elementy pozwalające zobaczyć w praktyce sprzęt, którym dysponuje WSOWL. W holu budynku dydaktycznego przedstawiciele Medycznego Cywilno-Wojskowego Koła Naukowego przeprowadzili warsztaty z pierwszej pomocy. Goście mogli przetestować swoje możliwości fizyczne w hali sportowej, natomiast osoby zainteresowane studiami zagranicznymi oraz praktykami realizowanymi w ramach programu Erasmus+ mogły szczegółowo zasięgnąć informacji na stoisku Biura Karier i Programów Międzynarodowych.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko Sekcji Rekrutacji, na którym można było dowiedzieć się o zasadach rekrutacji zarówno na studia wojskowe, jak i cywilne.
Organizatorem wydarzenia był Wydział Wychowawczy. Na następny Dzień Otwarty zapraszamy już w czerwcu.
Wszystkim odwiedzającym serdecznie dziękujemy.zdjęcia: Barbara Pustuł

Back to top