Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Studenci z programu Erasmus+ oraz przedstawiciele sekcji ESN wybrali się do Szklarskiej Poręby.

Uczestniczyli oni w szkoleniu z zakresu ratownictwa górskiego przeprowadzonego przez Karkonoska Grupę GOPR. Brali również udział w zajęciach wysokogórskich zorganizowanych przez Sekcję Szkoleń Wysokogórskich WSOWL pod kierownictwem ppłk Andrzeja Demkowicza.
Studenci dowiedzieli się o historii i działalności Sekcji Szkoleń Wysokogórskich oraz teorii ratownictwa wyłożonej przez ratownika z Karkonoskiej Grupy GOPR.
Po części teoretycznej nadeszła pora na praktykę. Studenci mieli okazję dowiedzieć się, jak za pomocą specjalistycznego sprzętu poszukiwać osób zasypanych lawiną śnieżną, zjechać na tzw. tyrolce oraz przejść za pomocą liny na drugi brzeg rzeki? Wzięli udział w szkoleniu z zakresu ratownictwa górskiego, któremu towarzyszył pokaz sprzętu ratowniczego.
Studenci odwiedzili Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej, gdzie zaznajomili się z fauną i florą występującą w Karkonoskim Parku Narodowym. Przygotowany został także film o Karkonoszach oraz wycieczka do najwyższego wodospadu w polskich Sudetach – Wodospadu Kamieńczyka.
Ostatnim elementem wyjazdu był 22-kilometrowy marsz po górach Izerskich.zdjęcia: WSOWL

Back to top