Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Organizowana przez Baltic Defence College w Tartu w Estonii Bałtycka Konferencja Historyczna poświęcona jest zagadnieniom bezpieczeństwa i historii wojskowości regionu państw Morza Bałtyckiego.

W tegorocznej, siódmej edycji wzięli udział naukowcy z siedmiu państw: Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski, Stanów Zjednoczonych i Szwecji. Wśród siedemnastu prelegentów WSOWL reprezentował mjr dr Marcin Bielewicz z Instytutu Dowodzenia, z wystąpieniem o rywalizacji NATO i Rosji o strefy wpływów w rejonie Morza Bałtyckiego.
Konferencja była okazją do wymiany poglądów i najnowszych wyników badań w obszarze historii wojskowości i bezpieczeństwa tego regionu, pomiędzy przedstawicielami różnych ośrodków akademickich i badawczych. Analizie zostały poddane wybrane historyczne bitwy i współczesne koncepcje użycia sił lądowych, morskich i powietrznych oraz ich wpływ na zmiany sytuacji bezpieczeństwa w regionie.
Baltic Defence College jest międzynarodową instytucją powstałą w 1998 roku, zajmującą się kształceniem oficerów i pracowników cywilnych resortów obrony, w zakresie wiedzy i umiejętności niezbędnych na wyższych stanowiskach dowódczych i sztabowych.zdjęcia: Baltic Defence College

Back to top