Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

10 kwietnia 2010 roku pod Smoleńskiem rozbił się samolot Tu-154M. W katastrofie zginęło 96 osób – wśród nich prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką, parlamentarzyści, ministrowie, oficerowie, pracownicy wojska. W 6. rocznicę tego wydarzenia w całym kraju odbywają się uroczystości upamiętniające tę tragedię. We Wrocławiu pamięć ofiar katastrofy uczcili m.in. przedstawiciele WSOWL na czele z Rektorem-Komendantem płk. dr. hab. inż. Dariuszem Skorupką.

Obchody 6. rocznicy katastrofy smoleńskiej rozpoczęły się już kilka dni temu. W piątek podsekretarz stanu w MON Wojciech Fałkowski otworzył ekspozycję przygotowaną na fasadzie budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa. Składają się na nią zdjęcia wszystkich 96 ofiar katastrofy. Z kolei na budynku SKW w Warszawie uruchomiono instalację świetlną upamiętniającą ofiary.
W całej Polsce odbywają się apele pamięci, koncerty oraz msze św. w intencji ofiar. Odsłaniane są także pomniki oraz pamiątkowe tablice.
W niedzielę o godzinie 8:41 w wielu polskich miastach zabrzmiały syreny alarmowe – znak, że Polacy nadal pamiętają o tych, którzy zginęli w katastrofie.


zdjęcia: st. chor. sztab. Marek Kańtoch

Back to top