Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Delegacja WSOWL po raz pierwszy wzięła udział w International Cadet’s Week zorganizowanym przez łotewską Akademię Obrony Narodowej.

Głównym celem wizyty była integracja oraz wymiana doświadczeń między podchorążymi reprezentującymi przybyłe państwa: Stany Zjednoczone, Danię, Litwę, Estonię, Gruzję oraz Polskę, a także zapoznanie ze strukturą, tradycjami i zadaniami Akademii Obrony Narodowej w Rydze.

W skład delegacji weszli: por. Cyriak Krzyżański, szer. pchor. Kaja Cebulak, szer. pchor. Dariusz Różański oraz szer. pchor. Remigiusz Trybus.
Organizatorzy podzielili studentów na 4 mieszane grupy. Drużyny codziennie rywalizowały podczas różnych zadań, zdobywając punkty.
Studenci uczestniczyli także w wyjeździe do wojskowej bazy w Adazi, gdzie zostali zapoznani ze szkoleniem łotewskich żołnierzy na symulatorze JTAC oraz sprzętem wojskowym. Odwiedzili także szkołę saperów (EOD) mieszczącą się na terenie bazy.
Wizyta delegacji z WSOWL w Akademii Obrony Narodowej w Rydze umożliwiła zapoznanie się z funkcjonowaniem armii sojuszniczych oraz nawiązanie kontaktów z ich przyszłymi oficerami i zbudowaniu fundamentu współpracy z podchorążymi pozostałych państw.zdjęcia: por. Cyriak Krzyżański

Back to top