Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Na terenie WSOWL i poligonie Raków odbyło się ćwiczenie Sekcji Działań Połączonych „Przygotowanie i prowadzenie działań taktycznych w specyficznych środowiskach walki”.

Po raz pierwszy przedsięwzięcie zrealizowano z żołnierzami z 17. Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, którzy szkolili się na symulatorze SK-1 PLUTON oraz VBS. Do Uczelni zawitały cztery KTO ROSOMAK wraz z dowódcami plutonów i załogami oraz etatowym uzbrojeniem.

Przez cztery dni podchorążowie mieli okazję poznać specyfikę wykorzystania KTO w różnych działaniach taktycznych oraz uzbrojenie m.in. granatnik automatyczny MK-19, czy lekki moździerz LM-60.
Na poligonie Raków wspólne szkolenie obejmowało realizację zadań patrolowych, zajmowanie rejonów ześrodkowania, organizację ubezpieczeń z wykorzystaniem urządzeń noktowizyjnych i łączności w dzień i w nocy. Do jednych z bardziej dynamicznych zadań należało formowanie szyków bojowych i zajmowanie rubieży ogniowych oraz współdziałanie piechoty i wozów w terenie lesistym.
Teren Uczelni, a szczególnie infrastruktura (drogi, budynki), umożliwiły wykonanie zadań z zakresu taktyki miejskiej m.in.: manewr po drogach, rozpoznawanie skrzyżowań, spieszenie piechoty z wozów i współdziałania z nimi.zdjęcia: WSOWL

Back to top