Main Menu

Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Our school

Studenci z WSOWL oraz z zagranicznych uczelni partnerskich przebywający w ramach programu Erasmus+ wzięli udział w prezentacji „Polish Story. 1000 years of Polish history in 70 minutes”.

Wykład poprowadzony został przez kmdr. por. Krzysztofa Rumińskiego oraz kpt. dr. Zbigniewa Zielonkę.

Jak mówią o wydarzeniu sami autorzy, „Polish Story" to multimedialna opowieść łącząca narrację słowną z obrazem, muzyką i filmem. Powstała w 2015 roku w Afganistanie w ramach prowadzonej przez Polski Kontyngent Wojskowy operacji promującej Polskę wśród społeczności koalicyjnej misji Resolute Support. Niezwykle duże zainteresowanie prezentacją wśród Sojuszników oraz jej bardzo pozytywny odbiór spowodował, że "POLISH STORY" została przedstawiona w sześciu największych bazach NATO na terenie Afganistanu (m. in. w Bagram i Kabulu). Dziś, jako ciekawy i nietuzinkowy sposób na przedstawienie (nie tylko obcokrajowcom) historii Polski i tradycji oręża, jest propozycją projektu wzmocnienia pozytywnego wizerunku naszej Ojczyzny oraz Sił Zbrojnych.
Podobnie jak wśród natowskiej społeczności w Afganistanie, tak i w WSOWL opowieść została bardzo wysoko oceniona przez oglądających i nagrodzona oklaskami.
Niezwykle ciekawy i niekonwencjonalny sposób przedstawienia historii Polski doceniony został również przez Podsekretarza Stanu w MON - Wojciecha Fałkowskiego, który po obejrzeniu "Polish Story" postawił jej twórcom zadanie przygotowania nieco zmodyfikowanej wersji na szczyt NATO w Warszawie.
- Przed wykładem studenci zagraniczni mieli okazję zwiedzić Salę Tradycji. Całe wydarzenie zostało zrealizowane w ramach programu kulturowego Erasmus+ - mówi Karolina Tomczyk z Biura Karier i Programów Międzynarodowych.


Back to top